HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

SHMÚ varuje pred vysokými teplotami! Kde si máte dávať pozor na silné slnko?

Ilustračné foto - TASR

Mimoriadne horúce počasie možno v pondelok popoludní očakávať na juhu západného Slovenska i na juhovýchode krajiny. Pre obe oblasti vydal Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahu 1. stupňa pred vysokými teplotami.

Výstraha platí od 15. 00 h do 18.00 h. „V okresoch Dunajská Streda, Galanta, Šala, Nové Zámky a Komárno a tiež na Dolnom Zemplíne v okresoch Michalovce, Trebišov a Sobrance môže teplota vystúpiť až na 33 stupňov Celzia,“ informujú meteorológovia s upozornením, že vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

Rusko otvorí v Arktíde najväčšie ropné polia na svete. Hovorí sa o miliardách ton produktu!

SHMÚ už v predchádzajúcich dňoch avizoval príchod tropického počasia na Slovensko. Od pondelka do stredy 12. júna vystúpi popoludní v nižších polohách teplota vzduchu na 26 až 33 a vo štvrtok a piatok dokonca na 28 až 34 stupňov Celzia.

Veľmi teplo bude aj v noci a minimálna teplota nad ránom pri východe slnka bude od pondelka do piatka väčšinou na úrovni 18 až 12 stupňov Celzia, v dolinách bude spočiatku miestami okolo desať stupňov Celzia. Na juhu môže byť vo štvrtok a v piatok ranné minimum až okolo 20 stupňov Celzia.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info