fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

NA PULZE DŇA: Ďalším členom Kočnerovho komanda je policajný vyšetrovateľ v Bratislave

tasr

TV Markíza odhalila, že Jána Kuciaka a ďalších novinárov pre Kočnera sledoval aj muž, ktorý je teraz policajným vyšetrovateľom. NAKA ho už údajne vypočula – tvrdil, že si myslel, že robí pre tajnú službu.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva policajného zboru v Bratislave II., Štefan Mlynarčík, mal byť ďalším členom Kočnerovho komanda. Na výsluch ho zavolali zatiaľ ako svedka, tak ako Mirolsava Kriaka, bývalého príslušníka ŠtB a SIS.

Kto je Jaroslav Haščák z Penty, ktorého označila Alena Zsuzsová? To podstatné okolo jeho osoby na jednom mieste!

Kriak robil na organizačnom oddelení Finančnej správy SR, ktoré spadalo priamo pod kanceláriu prezidentky, až do jeho odhalenia. V čase sledovania novinárov a iných záujmových osôb pracovali v rovnakej inštitúcii.

Okrem Miroslava Kriaka sa mal na sledovaní podieľať Juraj Škríp, v tom čase riaditeľ Odboru hmotnej núdze a sociálnych dávok Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Informácie pred pár dňami zverejnila Monika Tódová.

Neuveriteľné: Ako Kočner poslal sociálku na Moniku Tódovú

Štefan Mlynarčík pôsobil najprv na Kriminálnom úrade Finančnej správy. Od roku 2014 mal pracovať na colnom úrade. Tam ukončil pracovný pomer na začiatku roka 2018, v januári. Vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva policajného zboru v Bratislave II. je teda približne rok.

Mlynarčík pred NAKA tvrdil, že si myslel, že novinárov a politikov sleduje pre štátnu tajnú službu. To isté tvrdí od začiatku aj Miroslav Kriak. Mlynarčík údajne priznal, že sledoval aj nebohého novinára Jána Kuciaka.

To ale nie je všetko. Mlynarčíka a Kriaka spája aj bar v srdci Bratislavy – Next Apache, kde policajti nedávno vykonávali prehliadku priestorov, pri ktorej hľadali odpočúvacie a iné zariadenia. Mlynarčík tam mal pravidelne chodievať a robil si z návštev záznamy.

VIEME MEDZI PRVÝMI: NAKA rieši odpočúvanie v podniku, kde sa stretáva „smotánka“ bratislavskej kaviarne

Pred vyšetrovateľom sa mal vyjadriť, že za to nebral žiadne peniaze, dostávať mal len na „réžiu“ – napríklad benzín alebo telefóny. Vyšetrovateľ doteraz na žiadnu otázku televízie Markíza neodpovedal.

Doteraz v tejto veci nie je nikto obvinený. Vyšetrovatelia NAKA stále zbierajú dôkazy a vypočúvajú svedkov a poškodených.

Exsiskár Tóth opäť vypovedal proti Kočnerovi: Priťažil mu v kauze zmeniek Markízy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info