fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Roman Suchý: Fejkový bojovník Harabin – urazený extrémista, vznik (ne)strany a talár na vyzlečenie

Ilustračné foto / TASR

Štefan Harabin je falošný bojovník proti systému, dokazujú to jeho „kolaboračné“ odmeny ako predseda Najvyššieho súdu.

Harabin si v roku 2001 pridelil odmeny vo výške 420-tisíc korún, v roku 2002 až 685-tisíc korún. Po prvej odmene vo výške 20-tisíc eur na konci roka 2009 mu jeho vtedajšia nástupkyňa Petríková priznala len o pár mesiacov neskôr, v máji 2010, 33-tisíc eur. Len o pár týždňov neskôr, 7. júla, jeden deň pred nástupom Radičovej vlády, mu ministerka na rozlúčku priznala ďalšiu odmenu, 40-tisíc eur. Ak by Harabin nespolupracoval so systémom, tieto odmeny by zrejme nikdy nevidel. Aký je teda on protisystémový hráč?

 

Póza antisystémového hráča

Harabin v roku 2017 obliekol tričko antisystémového hráča. Bola to samoúčelná póza. Jeho kariéra je totiž čisto prosystémová. Od vyrokovania si funkcie predsedu Najvyššieho súdu, v čase koalície HZDS-SNS-ZRS cez Slotu a Siteka, až po vybozkávanie si ho opätovne cez Fica za jednofarebnej vlády Smeru.

Harabin bol vždy herec. Oklamal Danka, Kotlebu a mnoho ďalších, ale o tom sme už písali.

Harabin oklamal Danka ale aj mnohých ďalších. Bude vierolomnosť základom jeho budúcej strany?

Nóvum je jeho najnovšie posielanie zvolenej prezidentky do Leopoldova. Spôsob, akým to robí je popieraním všetkých jeho vlastných výrokov, ktoré tak rád hovoril v čase, keď mal oblečený sudcovský talár.

Ak ide o jeho urážky a nadávky na adresu nadchádzajúcej prezidentky Zuzany Čaputovej (VIDEO), aj jeho najvernejší fanúšikovia začínajú vidieť, že jeho ataky začínajú byť cez čiaru. Ak ju obviňuje z rôznych hlúpostí bez priamych dôkazov, ešte k tomu ako predseda trestnoprávneho senátu Najvyššieho súdu, o čom to vypovedá? Môžeme z toho vydedukovať pár nepekných vecí o ňom samom, ale bohužiaľ aj o stave súdnictva na Slovensku. Harabin sa dnes stáva iba podpriemerným extrémistom.

Jeho extrémizmus spočíva v jeho genetickej výbave. Začína pripomínať starostku z Fekišoviec.

Ďalšou vecou je, ako sa môže vyjadrovať k podaniam na Ústavný súd, pokiaľ nemá naštudovaný spis? To je práve vec, ktorú vyčítal v minulosti svojim, nielen názorovým, oponentom. Ak stále nedokázal predýchať svoju prehru v prvom kole prezidentských volieb, ako sa dá spoľahnúť, že bude vhodným adeptom na lídra strany, nie to ešte premiérom?

Medzičasom sme aj na túto otázku dostali odpoveď. Harabin dnes kalkuluje a získava sponzorov. Ide na to cez občianske združenie Harabinovci – Vlastenci. V pozadí už pobehuje Flašík s rozpočtom cez jeden milión eur.

Jednou z pikantností je, že splnomocnencom (ne)vznikajúcej (ne)strany je jeho synovec, ktorý za zvláštnych okolností ako nezamestnaný (robil importéra Citroenu) prišiel do jeho volebného týmu v čase jeho prezidentskej kandidatúry.

Príbeh Harabina a jeho prerod z kandidáta na prezidenta na radového politika pokračuje. Ten sa píše spôsobom, aký mu je vlastný – so všetkými poruchami v genetickej výbave, ktoré jeho projekt v sebe nesie.

Pečať Harabina začína byť ako vypálené znamenie na čele…

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info