HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ministerstvo zabudlo? Podľa odborníkov o kúpalisku v Podhájskej nepovedali úplnú pravdu

Termálne kúpalisko Podhájska / TASR

Starosta sa o informáciách v súvislosti s termálnym kúpaliskom v Podhájskej dozvedel z médií. Iný názor, ako má ministerstvo životného prostredia majú odborníci. Dokonca aj Úrad verejného zdravotníctva na Slovensku. Je voda v termálnom kúpalisku v Podhájskej naozaj nadmieru rádioaktívna a údajne aj škodlivá?

„Mnohí si mysleli, že si idú vyhriať kosti do liečivej vody, no opak je pravdou! Voda obsahuje rádioaktívne látky a ich hodnota výrazne prekračuje zdravotné limity.“ Informáciu z rezortu životného prostredia, ktorú zverejnili na sociálnej sieti priniesol denník HD. Ohlasy čitateľov na sociálnej sieti a živnostníkov pred kúpaliskom rozprúdili debatu. Starosta sa o zisteniach ministerstva životného prostredia dozvedel z médií. Dodnes ho podľa portálu TVNoviny nikto nekontaktoval.

Ministerstvo upozornilo na rádioaktívnu vodu v Podhájskej. Ľudia neveria, myslia si, že niekto chce privatizovať

Názory odborníkov

„Podľa Viktora Goliáša z Karlovej Univerzity z hľadiska minerálnych vôd, ku ktorým Podhájska určite patrí,  je rádioaktivita vnímaná ako pozitívna zložka ktorá pôsobí bio pozitívne a liečivo. Panika je určite zbytočná,“ vysvetľuje Viktor Goliáš z Ústavu geochémie, mineralógie a nerastných zdrojov z Karlovej univerzity v Prahe pre portál TVNoviny.

„Chceli by sme upokojiť verejnosť a uviesť že v prípade pobytu ľudí v termálnom kúpalisku a náhodného požitia termálnej vody z kúpaliska z uvedeného vrtu sa nepredpokladá ohrozenie ich zdravia,“ povedala Daša Račková, hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva. Vyjadrenie priniesol portál TVNoviny.

Zo Slovenska sa stáva smradľavá skládka odpadu. Vozia ho k nám od Talianska až po Poľsko

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info