fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Začala sa vojna? Naď avizuje sedemnásť konvojov NATO po Slovensku za sedem dní

Záber z presunu konvojov NATO po cestách ČR, reprofoto YouTube (@Signals Daily)

Lockdown pre ne neplatí. Sedemnásť vojenských konvojov po slovenských cestách a železniciach za sedem dní. Trošku priveľa na mierové časy. Ešteže Slováci cesty povinne vyprázdnili a sú zavretí doma!

Ministerstvo obrany SR upozorňuje na svojom webe obyvateľov Slovenska, že v období od 8. do 14. marca 2021 je cez územie SR plánovaných sedemnásť cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl.

Konkrétne pôjde o presun amerických, nemeckých, poľských a švédskych vojakov. Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzity boli riadne schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

V období od 8. do 14. marca 2021 sa uskutočnia tiež cestné presuny techniky Ozbrojených síl SR na trasách Nitra – Prešov, Zvolen – Hlohovec, Prešov – Nemecká, Hlohovec – Zemianske Kostoľany a späť, Nemecká – Nitra, Hlohovec – Nemšová a späť, Nemšová – Sereď a späť, Kolíňanský vrch – Nitra, Ruskov – Sklené, Rašov – Záhorie, Zemianske Kostoľany – Nemšová a späť, Sliač – Žilina a späť, Poprad – Sklené, Zemianske Kostoľany – Michalovce a späť, Sliač – Zemianske Kostoľany a späť, Zemianske Kostoľany – Trenčín a späť, Prešov – Trebišov a späť, Zemianske Kostoľany – Mokraď, Zemianske Kostoľany – Zvolen, Prešov – Zemianske Kostoľany, ako aj na trase Michalovce – Kamenica nad Cirochou.

V uvedenom období je plánovaný taktiež železničný presun na trase Prešov – Zemianske Kostoľany.

Po kolapse na D1 v Čechách pôjde americký konvoj naspäť už po železnici

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info