fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Uhrík: Lipšicovým zástupcom bude Kysel. Ten, čo poslal do väzby generála Lučanského

Fotokoláž (via TASR)

Europoslanec Milan Uhrík kritizuje rozhodnutie politika Daniela Lipšica vymenovať za zástupcu šéfa špeciálnej prokuratúry Petra Kysela, čo poslal do väzby generála Lučanského. Kysel opakovane pochybil aj v kauzách gangu sýkorovcov, píše v statuse na sociálnej sieti.

„Zástupcom špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica bude prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Peter Kysel. Dozoroval kauzu Judáš a poslal do väzby bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorému na cele nepovolil ani fotku dcéry (december 2020),“ píše Urhík.

Poukazuje na to, že v máji 2014 Kysel urobil „chybičku“, keď zabudol požiadať o predĺženie väzby pre Michala Blažíčka alias Jaštera, hlavy jednej zo skupín napojenej na gang sýkorovocv.

Radačovský: Súd zamietol žiadosť rodiny o vydanie neodkladného opatrenia proti novinárke Denníka N

Kysel dozoroval aj prípad vraždy sýkorovca Petra Čongrádyho. „Neskôr sa ukázalo, že za tým stál niekto iný a spomínanú päticu oslobodili (máj 2012),“ vypočítava Uhrík.

Vyslovuje nádej, že podobné „chybičky“ viac Kysel robiť nebude. „Tieto veci treba raz a navždy vyriešiť systematicky. Preto presadzujeme konečné odpolitizovanie prokuratúry, aby si prokurátorov nevolili politici, ale napríklad odborná verejnosť,“ uzatvára Uhrík.

Koaličná rada vraj dnes môže rokovať aj o odchode Krajíčho z ministerstva zdravotníctva

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info