fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Protest Deň hnevu sa blíži. Bude sa opäť zatýkať ako cez víkend?

Ilustračný obrázok/TASR

Akcia, ktorú pripravuje Juraj Draxler, sa má konať už v túto stredu, 24. februára. Presne na poludnie nechajú nespokojní občania „odkaz“ vláde. Ostanú protesty pokojné? Alebo hrozí zásah polície a zatýkanie ako cez víkend?

„24. 2. začíname protestovať už naostro,“ píše Juraj Draxler na Facebooku. „Vy sa zapojíte jednoducho – na poludnie minútou trúbenia z áut. Zvlášť vás o to prosím, ak budete hocikde v blízkosti Úradu vlády. Šírte prosím ďalej. Do jari takto musí byť každý týždeň počuť celé Slovensko!!!“ napísal bývalý minister.

Čecha Aleša, zvolávateľa protestu proti Matovičovi, zbalili policajti hneď, ako vystúpil z vlaku

Mnohí diskutujúci však organizátorovi vyčítajú, že táto forma protestu je príliš jemná a nič sa ňou nedosiahne. Myslia si, že vláda si takýto protest si len nevšimne a určite to nevyvolá strach zodpovedných a zmenu vládnutia.

Draxler však nesúhlasí. Vidí tento protest len ako prvú lastovičku a plánuje stupňovanie napätia. Protesty budú narastať. „Nasledujúce týždne bude najmä treba, aby ľudí bolo počuť. A vidieť. Preto robíme zdanlivo nenáročné protesty, ako napríklad trúbenie áut na poludnie, alebo možnosť ísť zapáliť sviečky. A my to ešte doplníme nejakými prekvapivejšími akciami,“ avizuje.

„A verte, ak sa nájde dosť ľudí, ktorí sa zapoja aj do takýchto zdanlivo jednoduchých vecí, tá atmosféra sa bude veľmi rýchlo meniť a mobilizácia narastať. Na jar tak budeme pripravení na väčšie akcie, vrátane blokády niektorých inštitúcií,“ očakáva Draxler. Do väčších protestov nechce ísť v súčasnosti aj kvôli epidemiologickej situácii. „Takisto určite nejde nejakú skupinu ľudí vystaviť tomu, aby sa dostala do priamej konfrontácie s políciou, ak už, tak tomu budem čeliť ja osobne, ja si to pokojne zodpoviem,“ napísal.

MIMORIADNE: Ľudia protestovali proti Matovičovej vláde. Zasahovala polícia, viacerých zadržali (VIDEO)

Bývalý minister školstva možno naráža na sobotný protest v Bratislave, ktorý organizoval istý Čech. Akcia skončila zatknutím niekoľkých ľudí.

Bývalý minister školstva nie je zástancom radikálnych riešení. „Ignorujte ľudí, ktorí hlásajú, ako treba ísť s guľometom na vládu a podobné nezmysly. Takisto ignorujte papučových bojovníkov, ktorí z tepla domova napíšu, ako taký a onaký protest nestačí, treba do toho ísť poriadne, a vyhnať vládu vidlami a neviemčo …určite nejdem kričať nezmysly o okamžitom násilí. Ani huckať nejakého nešťastníka, aby sa posilnený vodkou vrhol rozbíjať nejaké vráta a potom skončil v cele, naštvaný na celý svet,“ vysvetľuje J. Draxler.

Ten sa netají tým, že jeho aktivity budú naberať na intenzite. „…Ja budem každý týždeň organizovať veci viac a viac a ak vy budete chcieť a šíriť tú správnu atmosféru ďalej tak na jar naozaj budeme hromadne a dôrazne vláde hovoriť koniec,“ vyjadruje bývalý minister svoje presvedčenie.

Draxler: Matovič zabil viac Slovákov ako Nemci počas SNP!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info