fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Uhrík: Vyšehradská štvorka oslavuje 30. výročie, ale Matovičova vláda sa pchá do zadku USA

Milan Uhrík / Fotokoláž (via TASR)

Europoslanec Milan Uhrík v statuse na Facebooku pripomína, že dnes oslavuje Vyšehradská štvorka 30. výročie, no vláda Igora Matoviča sa radšej pchá do zadnice Spojených štátov amerických.

„Krajiny V4, čiže Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko, nespája len regionálna blízkosť, ale aj spoločné strategické záujmy a spoločné hodnoty. Musíme spoločne bojovať proti invázii imigrantov, ktorú nám chce nanútiť západ. Spoločne sa postaviť za ochranu tradičných hodnôt, našej civilizácie a našej kultúry. Tieto výzvy totiž presahujú hranice Slovenska,“ tvrdí Urhík.

Blaha: Lipšic a Kollár, dvaja frajeri Zsuzsovej, si podali ruky v bielych rukavičkách

Podľa jeho názoru súčasná vláda bodá Vyšehradskej štvorke dýku do chrbta pri každej príležitosti. Medzi štyrmi očami sa na partnerov z okolitých krajín usmievajú, no poza ich chrbát na nich kydajú v médiách, pretože neplnia do bodky diktát Bruselu, myslí si europoslanec.

„Kiskov straník Tomáš Valášek, ktorému v Carnegie Europe šéfoval dnešný Bidenov boss CIA William Burns, hovoril o potrebe pauzy V4. Iní rečnia o zastaralej inštitúcii. Robia všetko pre to, aby rozbili jednotu strednej Európy proti absurdným príkazom západných progresívcov,“ tvrdí Uhrík.

Podľa jeho názoru dôkazom škodlivosti niektorých prozápadných horlivcov sú nové dokumenty – Bezpečnostná stratégia SR a Obranná stratégia SR. „Na prvé miesto stavia USA a podriadenie sa západným pánom. Jednoducho, pchajú sa do zadku západným metropolám, ktoré považujú Slovensko len za svoju koloniálnu exklávu,“ hovorí Uhrík.

Spory v koalícii: Poslanec Sme rodina Borguľa má problém podporiť predĺženie núdzového stavu

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info