fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Juraj Miškov: Slovensko je zvrchovaná testovacia diktatúra

Juraj Miškov / Fotokoláž (via TASR)

Bývalý poslanec NRSR za stranu SaS vôbec nie je spokojný s tým, ako súčasná vláda pristupuje k situácii v súvislosti s koronou. Minule sarkasticky poznamenal, že na Slovensku máme testovaciu diktatúru a naša krajina sa „neviaže na žiadne ľudské práva“ a teraz si všimol, že Chorváti aj bez „atómovky“, teda testovania, otvárajú školy aj ekonomiku.

Juraj Miškov pravidelne komentuje prostredníctvom svojho konta na Facebooku dianie na Slovensku. Opatrenia, ktoré zavádza naša vláda, sa mu absolútne nepáčia. Minule dokonca vyzval ministra Krajčího, aby odstúpil. Bolo to po tom, ako minister zdravotníctva bez varovania prezentoval na tlačovej besede nápad s kontrolovaním občanov prostredníctvom odosielania SMS-správ. Vo štvrtok priniesol novinky z Chorvátska.

Je vylúčené, že u Matoviča a Krajčího dôjde k sebareflexii, všetko stavili na testovacie manévre, tvrdí primátor Galanty

„Dobré správy – aspoň z Chorvátska,“ informuje Juraj Miškov prostredníctvom Facebooku a pridáva aj graf, kde je vidieť, že čísla na Balkáne idú strmhlav nadol. „Možno by sme sa mali zdvorilo opýtať našich južných susedov, akú “atómofku” použili u nich. Žiadne plošné testovania, celkovo menej obmedzení (otvorené školy, obchody, aj hotely) a situácia napriek tomu pod kontrolou,“ informuje.

„Za včerajšok mali 376 infikovaných, v nemocniciach cca 1000 ľudí, z toho 88 na umelej pľúcnej ventilácii. A menej mŕtvych,“ dodáva Miškov. „A práve dnes chorvátska vláda rokuje o uvoľnení opatrení. Domáci hovoria, že pravdepodobne sa už otvoria kaviarne, bary a reštaurácie,“ uzatvára bývalý poslanec správy z Chorvátska.

Minule, začiatkom februára, si neodpustil Miškov sarkastickú poznámku: „Matovič vraj čoskoro zmení aj Ústavu SR. Prvý článok bude znieť takto: „Slovensko je zvrchovaná testovacia diktatúra. Neviaže sa na žiadne ľudské práva a slobody.“

Šokujúce zistenie: Po prvom kole celoplošného testovania prudko vzrástli počty pozitívnych aj mŕtvych

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info