fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Blaha: „Takto kadiť na vlastný národ dokáže len Matovič. Je to na hrane vlastizrady“

Igor Matovič a Ľuboš Blaha / Fotokoláž (via TASR, Facebook Blaha)

Igor Matovič urobil vo Francúzsku zo seba a Sulíka Pata a Mata strednej Európy. Píše v najnovšom statuse na facebooku o premiérovom rozhovore v Le Monde Ľuboš Blaha. 

„Igor Matovič sa dnes (pondelok 8. 2., pozn. HD) pochválil svojim rozhovorom pre francúzsky Le Monde, ale zabudol spomenúť niekoľko vecí – oni tam z neho urobili úplnú trúbu. A čo je ešte horšie – on na Slovensko nadával ako kompletný úbožiak,“ začal svoj status Blaha.

V Le Monde o Matovičovi píšu, že jeho „neskúsenosť a zmätočné vyhlásenia vytvárajú pochybnosti o tom, či dokáže viesť štát“. Toto, podľa poslanca SMER-u, o Matovičovi píšu francúzske médiá a on sa tým chváli. To nevymyslíš, to je Matovič.
„V rozhovore pre Le Monde Matovič nadáva na svojho koaličného partnera Richarda Sulíka, že môže za tisícky mŕtvych a francúzsky novinár sa ho neveriacky pýta, prečo ho ešte nevyhodil z vlády, ak si to o ňom myslí. Matovič v priamom prenose urobil zo seba a Sulíka „Pata a Mata strednej Európy“. Takúto hanbu ešte Slovensko nezažilo. Francúzi sa chytajú za hlavu, čo to ten truľo so smiešnym účesom tára o vlastnej vláde.“
A aký je, podľa Ľuboša Blahu, výsledok? „Bežný Francúz, keď číta tento článok, musí mať pocit, že Slovensko je „banánová krajinka“, kde sa chodí premiér vyplakávať do zahraničia, útočiť v zahraničnej tlači na koaličných partnerov a kydať na vlastný štát. To tu od Kisku nebolo.“

Matovič vo Francúzsku otvorene hovorí, že Slovensko ovládol „mafiánsky drak“ – len si predstavte, čo si asi tak pomyslí bežný Francúz. Keď vlastný premiér hovorí o svojom štáte, že je ovládnutý mafiou, tak to nikto nechápe ako nejakú milú politickú hyberbolku od opozičného krikľúňa.

„Na Slovensku máme vládu, ktorá je ako vystrihnutá z blázinca,“ píše Ľuboš Blaha

„Celkom logicky – pod štátom, ktorý ovláda mafia, si oni predstavia gangsterské Chicago za Al Caponeho alebo mafiánsku Sicíliu v 80. rokoch. Hromadné vraždenie, gangy a drogy. Toto si predstavia. A už sem nevstúpi noha jediného francúzskeho turistu a radšej pôjdu do rumunskej Transylvánie, lebo tam sa budú cítiť bezpečnejšie. Ďakujeme, pán premiér, za skvelú reklamu pre našu vlasť.“
Vo Francúzsku majú no-go zóny, kam nechcete vstúpiť z obavy o vlastnú bezpečnosť. V Taliansku máte reálnu mafiu, ktorá má neuveriteľnú moc a kontakty na najvyššie poschodia štátu. Ale nie, Francúzi ani Taliani nechodia do zahraničia ponižovať vlastný národ – oni nie.
„Francúzsky prezident ani taliansky premiér nechodia po Európe s tým, že Francúzsko je no-go zóna či Taliansko je štát ovládnutý mafiou. Takto kadiť na vlastný národ dokáže len Matovič. A vlastne ešte Kiska. Ale okrem týchto dvoch dezolátov by si takéto niečo nedovolil nikto iný na celej zemeguli. Ani v celej Mliečnej dráhe,“ píše Blaha a premiérovi adresoval následne aj tieto osobné slová:

„Vážený pán premiér Matovič,

to, že kydáte na svojho ministra Sulíka v Európe, to len dosvedčuje, že ste presne taký, ako vás opisuje Le Monde – „neschopný vládnuť“, „neskúsený“, „zmätočný“, proste, trúba. Ale to, že v zahraničí ponižujete vlastný národ a kopete do svojej vlasti, je na hrane vlastizrady. Prestaňte si láskavo otierať svoje nevymáchané ústa o Slovensko! Milan Rastislav Štefánik vo Francúzsku vynakladal nadľudské úsilie, aby Slovensko získalo rešpekt a úctu, ktorú si zaslúži. Vy ste celý jeho odkaz zmárnili jednou návštevou – hanbite sa, takto náš národ neponížil ešte nikto v celých dejinách. Náš milovaný Štefánik sa v hrobe obracia.“

 

Prichádza doba temna, píše Blaha. „Budú zastrašovať, likvidovať, zatvárať“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info