fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

České médiá: Čarnogurský je za nákup ruskej vakcíny Sputnik V

Ján Čarnogurský / Facebook self)

Bývalý slovenský premiér a minister spravodlivosti Ján Čarnogurský na svojej facebookovej stránke zverejnil príspevok, v ktorom sa zamýšľa nad „tragikomédiou pochybovačov o Rusku“, informuje český portál Sputnik.

Uznávaný britský časopis The Lancet v utorok 2. februára vo svojom článku označil ruskú vakcínu Sputnik V za efektívnu. Podľa slov Čarnogurského sa už od stredy slovenské médiá zaplnili pochvalami ruskej vakcíny. Dokonca aj poslanec Andrej Stančík (OĽaNO) sa ospravedlnil za svoje predchádzajúce pochybnosti o účinnosti ruskej vakcíny.

Sputnik V má podobnú účinnosť ako vakcína od spoločnosti Pfizer, ktorej účinnosť sa pohybuje okolo 92 percent. Čarnogurský podotkol, že ruská vakcína nie je natoľko náročná na skladovanie, ako je tomu u Pfizeru. Konštatuje preto, že ruská vakcína je pre nákup najvýhodnejšie.

Zdôraznil, že záujem o ruskú vakcínu je vo svete veľký a Rusko nebude stíhať pokryť veľký dopyt. Preto už niekoľko krajín získalo od Ruska licenciu na výrobu ruskej vakcíny na svojom území, napríklad Srbsko a Turecko.

České médiá: Strana Hlas požaduje predčasné voľby a starostovia obcí odmietajú plošné testovanie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info