fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Pellegrini je Žigov človek, bez neho sa ani nepohne. Nie naopak,“ hovorí Fico o vzťahu dvoch politikov Hlasu

Róbert Fico / Fotokoláž (via SITA)

Skončí NAKA u Žigu, alebo sa posunie za niekým ďalším? A ak, za kým?

„Roky s Petrom Pellegrinim žil pod jednou straníckou strechou, no v súčasnosti na neho nenájde už pekného slova. Šéf Smeru Robert Fico povedal dnes viac o vzťahu Petra Pellegriniho a Petra Žigu. U druhého Petra vo firme totiž dnes muži zákona vykonali raziu.“ Píše portál ereport.sk.

„Absolútne najvplyvnejším človekom v novej strane Hlas – Sociálna demokracia je Peter Žiga. Bez neho sa Peter Pellegrini nevie pohnúť,“ povedal otvorene Fico.“ Žiga je v súčasnosti obvinený z trestného činu podplácania. Poslanec nemôže byť vzatý do väzby, o vzatí poslanca do väzby podľa ústavy môže rozhodnúť len parlament a ten sa zatiaľ nerozhodoval.

Žiga o údajnom úplatku: „Bödörovi som žiadne peniaze nedával!“

“Bez Žigu sa Pellegrini nevie pohnúť, je to jeho človek. Tieto posuny na politickej scéne treba takto vnímať. Chápem, že keď ma stretnete vždy utekáte za mňou, no v tomto prípade je jeho človekom. Lebo Pellegrini je Žigov človek. Žiga nie je Pellegriniho človek,“ rozviedol svoju myšlienku v parlamente podľa portálu ereport.sk pred novinármi Fico.

„NAKA od ôsmej hodiny rannej zasahuje vo viacerých miestach po celom Slovensku. Akciu nazvali Drevo. Jedným z miest, kde národná kriminálna agentúra dnes zaklopala na dvere je aj bratislavský hotel Aston, kde sídli spoločnosť Taper. Tá je rodinným podnikom Žigovcov.“ Vysvetľuje citovaný portál.

„Peter Žiga chcel cezo mňa uplatiť sudkyňu!“ tvrdila Jankovská vyšetrovateľovi

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info