fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Slovenská komora učiteľov ministrovi školstva Gröhlingovi: Od začiatku vytvárate napätie

Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Slovenská komora učiteľov (SKU) sa pridala ku kritike ministra školstva Branislava Gröhlinga v súvislosti s kolapsom Inštitútu vzdelávacej politiky. Učitelia v stanovisku obviňujú šéfa rezortu z vytvárania napätia a neschopnosti spolupracovať.

SKU s veľkým znepokojením prijala správu o odchode špičkových expertov a analytikov z ministerstva školstva. Tento stav napätia vnímajú od začiatku nástupu nového vedenia ministerstva.

„Dôležité funkcie, oddelenia a organizácie sú obsadzované svojvoľne a mocensky bez verejných výberových konaní, transparentných kritérií a garancie odbornosti. Zdieľame presvedčenie, že Inštitút vzdelávacej politiky bol od nástupu nového ministra pretransformovaný tak, aby to priviedlo expertov k odchodu,“ píše sa v stanovisku.

Podmanický o zatvorených školách: Toto je genocída celej generácie

Správy o zlom fungovaní ministerstva učiteľov neprekvapujú. Absentuje spolupráca s vonkajším svetom, veci sa robia za zatvorenými dverami, mnohí kvalitní ľudia odchádzajú. „Lojálnosť a poslušnosť je opäť kľúčovou hodnotou fungovania. Aj novely zákonov, ktoré boli nedávno zverejnené, sú odrazom neparticipatívnej a mocenskej politiky. Neboli dodržané ani základné legislatívne procesy vlády o príprave legislatívnych predpisov,“ píšu učitelia

Vyjadrujú podporu a poďakovanie bývalému riaditeľovi Inštitútu vzdelávacej politiky Rehúšovi a jeho tímu za kvalitnú prácu a dlhoročnú spoluprácu, ktorú sledovali s obdivom. „Tento krok považujeme za ďalšie fatálne zlyhanie a požadujeme od ministra, aby urobil okamžitú nápravu tohto žalostného stavu,“ vyhlásili učitelia.

Škandál na ministerstve školstva: Odišiel takmer celý Inštitút vzdelávacej politiky! vraví Draxler

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info