fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Cigániková o Krajčího nápade kontrolovať ľudí cez SMS: Nebude to fungovať

Poslankyňa SaS Jana Cigániková. Zdroj foto: Facebook (Janka Cigániková - Fungujúce zdravotníctvo)

Podľa predsedníčky parlamentného výboru pre zdravotníctvo Jany Bittó Cigánikovej (SaS) by sa malo zlepšiť vyhľadávanie ohnísk nákazy. Tvrdí, že by to bolo užitočnejšie ako sprísniť zákaz vychádzania pomocou SMS správ. Tento nápad ministra zdravotnícka Mareka Krajčího (OĽANO) považuje SaS za neuskutočniteľný, informujú Parlamentné Listy.

Cigániková poukázala na zlyhanie štátu pri prihlasovaní sa na očkovanie. “Stačí, keď si spomenieme, ako dopadlo prihlasovanie na očkovanie alebo trasovanie. Navyše, ak by sa mala každá jedna výnimka posudzovať individuálne, bolo by to personálne veľmi náročné. Ak by to bolo zautomatizované, stratilo by to, naopak, opodstatnenie,” tvrdí.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí dnes verejne špekuloval o sprísnení zákazu vychádzania a vyslovil myšlienku, že štát by pohyb ľudí kontroloval pomocou SMS. “Ľudia si pošlú SMS vzhľadom na nejakú výnimku, ktorú budú požadovať, a centrála im odošle naspäť správu, ktorá im povolí porušiť zákaz vychádzania na určitý čas, ktorý budú potrebovať na tento úkon,” uviedol.

Liberálka Bittó Cigániková sa opäť raz pustila do veriacich. Ale aj do koaličného partnera

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info