fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

JUDr. Krajníková: „Tu nejde o výnimky, Mikas nemá vôbec splnomocnenie na vydávanie vyhlášok“

JUDr. Adriana Krajníková / Facebook (@advokatka.sk)

„Generálny prokurátor nerieši nezákonnosť vydávania vyhlášok, ale nezákonnosť vydania výnimiek v tých vyhláškach.“ Je to ako, že: „Nevadí, že manželstvo rozviedol stavebný úrad, vadí, že exekútor stiahol nesprávnu sumu na výživné,“ píše Adriana Krajníková v právnej analýze uzáverov generálneho prokurátora.

„Generálny prokurátor p. Žilinka a úrad verejného zdravotníctva začali verejnú „roztržku“ o absencii splnomocnenia pre úrad verejného zdravotníctva udeľovať výnimky vo vyhláškach vydávaných p. Mikasom. Uvedené je však bezpredmetné,“ začína z ostra Krajníková. „Nezákonnosť všetkých vyhlášok vydávaných p. Mikasom nemožno „prikryť“ nezákonnosťou výnimiek v dvoch z týchto vyhlášok,“ píše ďalej právnička v úvode svojej právnej analýzy.

Žilinka: Mikasov úrad nepochopil podstatu podaných protestov prokurátora

„…Úrad verejného zdravotníctva nemá splnomocnenie na vydávanie vyhlášok vôbec… Úrad verejného zdravotníctva nemá zákonné splnomocnenie na vydávanie vyhlášok, ktoré vydáva p. Mikas (§ 5 ods. 2 Zák. č. 400/2015 Z.z.). Slovensko je takou zvláštnou krajinou, takým smiešnym Kocúrkovom, kde sa nerieši podstata veci…“ myslí si Krajníková.

„Generálny prokurátor nerieši nezákonnosť vydávania vyhlášok, ale nezákonnosť vydania výnimiek v tých vyhláškach. Nevadí, že zákon nesplnomocňuje úrad na vydávanie vyhlášok, vadí že v nich vydané výnimky sú bez zákonného splnomocnenia,“ píše Krajníková. Pre ňu je to taká absurdnosť, ako, že: „Nevadí, že manželstvo rozviedol stavebný úrad, vadí, že exekútor stiahol nesprávnu sumu na výživné,“ približuje absurdnosť situácie JUDr. Krajníková a pokračuje.

„V rámci exekučného konania vytvoríme ďalších 5 sporov aj s disciplinárnym konaním exekútora, a nebudeme si už ani pamätať, že nejaký stavebný úrad rozviedol naše manželstvo. Vedúci stavebného úradu bude ďalej rozvádzať… Vydá možno aj vodičské preukazy… veď problém je vo výživnom… a pridruží sa delenie majetku, v ktorom súd nesprávne vyrubil súdny poplatok, a Vaša matka požiada o vrátenie daru z časti toho deleného majetku. Však už začínate zabúdať, že stavebný úrad rozviedol manželstvo…“ vysvetľuje na paralele právnička.

„Mali rešpektovať zákon, nie Mikasa, teraz majú na krku desať rokov basy,“ pripomína Taraba

Krajníková vysvetľuje: „Hlavný hygienik p. Mikas, sa dopúšťa závažnej trestnej činnosti, pretože vydáva vyhlášky za úrad verejného zdravotníctva, aj keď mu na to zákon nedáva právomoc,“ zdôrazňuje kontroverzná právnička. Zákon č. 355/2007 Z.z. neobsahuje zákonné splnomocnenie pre úrad verejného zdravotníctva na vydávanie vyhlášok. To je právny fakt, ktorý si musí uvedomiť každý, aj keď to doteraz nevedel. Správny akt ktorý trpí nedostatkom právomoci konajúceho orgánu je nulitný. To je ďalší právny fakt,“ uvádza veci na pravú mieru Krajníková.

Keďže generálny prokurátor nekoná, JUDr. Krajníková podala k tomu osobitný podnet. „Toto je slovo zákona. Uvidíme, čo urobí generálny prokurátor…“ končí svoj príspevok Adriana Krajníková.

Fico: Koaliční poslanci s Mikasovým súhlasom spáchali zločin šírenia nebezpečnej ľudskej choroby

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info