fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Britský generál varuje, že svet čelí „búrke“, ktorá by mohla viesť k tretej svetovej vojne

Sir Graeme Lamb / Facebook (Defense and Armaments Indonesia)

Svet čelí „nazhromaždenej búrke“, ktorá by mohla viesť k tretej svetovej vojne, varoval popredný britský generál a bývalý riaditeľ špeciálnych síl. O jeho výrokoch informoval aj portál The Sun.

Generálporučík Sir Graeme Lamb, bývalý riaditeľ špeciálnych síl, uviedol, že teraz je to ako v 30. rokoch – keď sa svet rútil k druhej svetovej vojne.

„Toto sú 30. roky,“ uviedol. „Ak si neuvedomíme, že sa skutočne nachádzame v búrke, potom sa nečudujte, že skončíme v roku 1939,“ tvrdí Lamb s dodatkom, že krajina je pod neustálym útokom v takzvanej „šedej zóne“ pod úrovňou totálnej vojny.

Medzi zbrane šedej zóny patrí hackerstvo a falošné správy, ktoré zasievajú pochybnosti a delia sa do zahraničia. „Všetci predpokladajú, že sme v pokojnom stave. Nič nemôže byť ďalej od pravdy,“ uviedol genpor. Lamb pre nový podcast Sky News Into the Grey Zone.

Pandémia sa skončí do leta, ale Covid-19 tu zostane ako sezónny vírus, tvrdí ruský expert

„Sme napádaní. Sme odvolaní úplne iným spôsobom,“ upozornil v podcaste Lamb.

Britský minister obrany Ben Wallace vyhlásil: „Každý deň vidíme, ako naši protivníci používajú kybernetické nástroje proti nám, využívajú dezinformácie, v niektorých oblastiach využívajú finančnú korupciu, používajú proti nám organizovaný zločin na to, aby nás rozdelili, oslabili alebo s nami konkurovali.“

Generál sir Nick Carter, šéfa obranného štábu Spojeného kráľovstva, uviedol, že nekontrolované útoky môžu „rozobrať našu demokraciu zvnútra“.

Ľudia strácajú dôveru v sociálne médiá, tvrdí ekonomický expert

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info