fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Kajúcnik“ Makó: Bödör chcel ochrániť Fica pred kompromitujúcim videom

Bývalý riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó / Fotokoláž (via TASR)

Podľa „kajúcnika“ Ľudovíta Makóa  chcel Norbert Bödör ochrániť Roberta Fica pred kompromitujúcim videom, uvádza portál dennikn.sk. „V roku 2015, niekedy koncom jari alebo začiatkom leta, som bol Norom oslovený vo vzťahu k osobe Ivan Katrinec. Táto osoba mala mať videonahrávku z hotela Zlatý kľúčik, kde sa mal Robert Fico venovať nejakým sexuálnym praktikám s nejakými dievčatami,“ vypovedal v novembri Makó pred vyšetrovateľom.

Podľa Makóa sa ľudia zo SIS, z NAKA a Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaoberali vyhrážkami predsedovi Smeru. Využiť na to nahrávacie zariadenie finančnej kriminálky a odposluchy v nitrianskom hoteli Zlatý kľúčik. V prípade vystupuje aj Ivan Katrinec, už roky sa prezentujúci tým, že má prístup k citlivým informáciám. Katrinec sa dhodobo pohybuje na hrane trestnej činnosti, či za ňou a aj momentálne čelí obvineniu z trestnej činnosti.

Slučka okolo Smeru-SD a jeho ľudí sa pomaly uťahuje. Ruku na nej drží kajúcnik Makó

Hotel Zlatý kľúčik v Nitre patrí Bödörovcom, ktorí sa k nemu dostali po dosť zvláštnom prepise. autor Jozef Uhlárik st.

 

 

Politológ Ján Baránek: Fico naznačuje, že zadržaní funkcionári môžu byť vinní!

.Ivan Katrinec je z Prievidze a už niekoľko rokov sa okrem iného snažil získať kompromitujúce materiály na ľudí zo Smeru a aj na predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka. V médiách sa objavoval i v súvislosti s haváriou vojenského lietadla v obci Hejce, pretože patril do skupiny osôb, ktoré spochybňujú oficiálne závery vyšetrovania tragédie. Zviditeľnil sa aj tým, že v roku 2015 zverejnil nahrávku vtedajšej manželky poslanca Smeru Vladimíra Jánoša, na ktorej tvrdila, že jej muž nosil domov veľké množstvo bankoviek, ktoré musela baliť do alobalu. Jánošová neskôr napísala, že nahrávku zverejnili bez jej súhlasu, a Jánoša súd v prípade podozrenia, že ju týral, oslobodil.

Na facebooku Katrinec zverejnil aj fotografiu Roberta Fica a Márie Troškovej v podzemnej garáži hotela DoubleTree by Hilton, v ktorom šéf Smeru-SD zvykol občas prenocovať. Tento hotel patrí mecenášovi Smeru Jurajovi Širokému a v jeho pozadí sú aj firmy blízke Miroslavovi Výbohovi. Podľa svedectva Petra Tótha sa v tomto hoteli Fico spolu s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom a podnikateľmi Výbohom, Brhelom, Širokým a Bödörom pravidelne stretávali na privátnom poschodí a riadili odtiaľ krajinu. Fico takéto schôdzky však poprel. Ivana Katrinca v roku 2018 obvinili z vydierania podnikateľa z Bratislavy a vo vyšetrovacej väzbe strávil niekoľko mesiacov.

Katrinec je obvinený aj teraz, ale súd ho z väzby pustil. Makó vo svojej výpovedi vysvetľoval, prečo Katrinca považovala Bödörova skupina za riziko. „Mal sa vyhrážať, že nahrávky zverejní, a keďže sa blížili voľby v marci 2016, nebolo toto vôbec žiaduce.“ Preto dali Katrinca sledovať a zostavili aj jeho denný harmonogram, s kým sa stýkal, čo robí, kde sa pohybuje. „Na toto boli použití dvaja príslušníci KÚFS, viacerí príslušníci SIS a niektorí príslušníci NAKA,“ povedal vyšetrovateľovi Makó, podľa ktorého akciu z ich strany zabezpečoval jeho námestník Peter Sloboda a ďalší funkcionár finančnej kriminálky Boris Macala, „ktorí to aj vykonávali“. Sloboda podľa neho zabezpečoval na sledovanie Katrinca aj príslušníkov SIS a NAKA. Bödör sa s Katrincom podľa Makóa aj stretol priamo v Zlatom kľúčiku a jeho požiadal o to, aby mu zabezpečil nahrávacie zariadenie. Makó pri tom zjavne zneužil svoje právomoci, pretože zohnal zariadenie, ktoré patrilo štátu.

Kto aj v noci dvíhal Bödörovi telefón na Úrade vlády?

Odpočúvania, osoby s fingovanou agendou aj lákanie do hotela

„Poskytol som mu nahrávacie hodiny z portfólia KÚFS. Pri tomto stretnutí Noro zle poprepínal hodiny, a preto nahral hlavne koniec stretnutia s Katrincom. Výsledkom ich stretnutia nebolo nič, pretože Katrinec neukázal žiadnu nahrávku a nedošlo ani k dohode o odkúpení nahrávky Fica, aby nebola medializovaná,“ vypovedal šéf finančnej správy pred vyšetrovateľom. Bödörov záujem o údajné video s Ficom však ani potom neutíchal. Makó opisuje, ako si najali „osoby s fingovanou agendou“, ktoré ho zavolali na stretnutie do hotela River Park do jednej z hotelových izieb. Tá bola tiež vybavená nahrávacím zariadením. „Cieľom stretnutia bola kúpa nahrávky Fica, aby sa nešírila do médií, respektíve na sociálnych sieťach,“ dodal Makó.

Do hotela mal Katrinca nalákať aj jeden z policajných operatívcov z Levíc a Makó a spol. mali opäť na starosti technické zabezpečenie tohto stretnutia. „Katrinec na stretnutí ukazoval nejakú nahrávku, ale ako vyplynulo zo stretnutia, bolo zrejmé, že žiadnu nahrávku s Ficom nemá. Na základe tohto sa vlastne upustilo od ďalších krokov proti Katrincovi,“ prezradil ešte Makó. Či nejakú nahrávku s Robertom Ficom skutočne mal, a či sa stretnutia a sledovanie Bödörovým komandom diali, Katrinec komentovať nechcel. „Keďže som stále účelovo trestne stíhaný, nebudem sa k veci vyjadrovať. K výpovedi Makóa sa vyjadrím do zápisnice. Myslím, že po nej bude mať čo orgánom činným v trestnom konaní vysvetľovať, a nielen on,“ povedal Katrinec Denníku N.

Pozadie Pellegriniho Hlasu siaha do neprehľadného Karibiku

Hmla sa rozplýva: Fico oslavoval narodeniny u Bödöra už pred desiatimi rokmi, tvrdí Čižnár

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info