fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Trump vidí za hackerstvom Čínu a obviňuje médiá, že donekonečna opakujú len „Rusko a Rusko“

Americký prezident Donald Trump počas tlačovej konferencie v Bielom dome vo Washingtone 20. apríla 2020. FOTO TASR/AP
Prezident Donald Trump sa názorovo rozišiel s médiami a jeho vlastným ministrom zahraničných vecí a zrušil obvinenia, že za masívnym počítačovým hackom stojí Rusko. Trump namiesto toho tvrdí, že skutočným vinníkom môže byť Peking, informuje portál RT.

„Médiá využívajúce fake news popisujú kybernetický hack oveľa väčší ako v skutočnosti je,“ uviedol Trump v sobotu na twitteri a dodal, že „všetko je pod kontrolou.“ „Rusko, Rusko, Rusko opakuje sa dookola, keď sa niečo stane, pretože lamestream je, hlavne z finančných dôvodov, skamenený v diskusii o možnosti, že to môže byť Čína (môže!).“

Okrem zásahu do „lamestreamových“ médií za obviňovanie Ruska, Trump tiež naznačil, že mohlo dôjsť „k zásahu do našich smiešnych hlasovacích strojov počas volieb“. Prezident často viní sériu nevysvetliteľných počítačových závad“ za to, že nezvíťazil v piatich kľúčových nerozhodných štátoch.

Rusko zavedie elitnú jednotku proti kyberzločinu

Hack bol odhalený začiatkom tohto mesiaca a na Rusko ho nezvalil nikto iný ako Washington Post, citujúc svoje obvyklé anonymné zdroje.

Minister zahraničných vecí Mike Pompeo v piatok uviedol, že zatiaľ čo vyšetrovanie pokračuje a jeho konečné výsledky pravdepodobne zostanú utajené, „môžeme celkom jasne povedať, že tejto činnosti sa zúčastnili Rusi.“  Pompeo označoval Rusko ako „nepriateľa“ USA a ruského prezidenta Vladimíra Putina za „skutočné riziko pre nás, ktorí milujeme slobodu“.

Moskva popiera akúkoľvek účasť na kybernetickom útoku.

Nový britský lockdown vyvolal masový exodus z Londýna

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info