Premiér má zatiaľ vraj plnú podporu svojho poslaneckého klubu 
20 | 12 | 2020 I sefredaktor
 

Predseda vlády Igor Matovič má podporu poslaneckého klubu svojho hnutia OĽaNO. V rozhovore pre webový portál topky.sk to skonštatoval jeho predseda Michal Šipoš. Spomedzi ministrov za OĽaNO by sa pri prípadnej rekonštrukcii vlády dal nájsť človek schopný zastávať funkciu premiéra, špekulovať o tom je však predčasné, dodal. 
"Máme siedmich ministrov. Z nich by sa určite dalo vybrať človeka, ktorý by dokázal zastávať pozíciu premiéra. V momentálnej situácii by som však nešiel do nejakých špekulácií," doplnil Šípoš. "Zatiaľ to takto nevidím," odpovedal na otázku, či nehrozí, že by premiér cez vianočné sviatky podal demisiu.

Premiér by mohol podľa Šipoša na niektoré veci reagovať inak, ale dodal, že s provokovaním nezačína on, len reaguje na útoky. Komunikáciu medzi koaličnými lídrami označil Šipoš za najväčšie zlyhanie tejto vlády. Koaliční lídri, ale aj najvyšší ústavní činitelia by si mali podľa Šipoša vysvetľovať veci za zatvorenými dverami a nezaťažovať verejnosť spormi.

Verejná výzva prezidentky Zuzany Čaputovej, aby premiér odovzdal manažovanie koronakrízy niekomu inému, nebola podľa Šípoša férová. Aj v tomto prípade bola Matovičova komunikácia len reakciou na prezidentku, zdôraznil.

V uplynulom týždni sa vyostrili spory medzi Matovičom a lídrom SaS a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom. Matovič ho vyzval, aby podal demisiu ešte do Vianoc. Reagoval na to, že Sulíkov rezort nepripraví expresnú novelu zákona o verejnom obstarávaní, ktorá mala umožniť okamžitý nákup antigénových testov. Sulík reagoval, že premiérove výroky neberie osobne, pretože Matovič je v zložitej situácii. Europoslankyňa za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová skonštatovala, že odstúpiť by mal premiér, a nie Sulík.