HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Ak Naď nasadí proti ľuďom vojenskú políciu, vráti Ďurica svoje vyznamenania  

Ondrej Ďurica. FOTO TASR - Michal Svítok

Po dvoch lekároch, ktorí už vyznamenania štátu vrátili, plánuje rovnaký krok aj ďalší vyznamenaný občan, tentokrát bývalý profesionálny vojak. Informoval o tom na sociálnej sieti. Všetky tri aktivity majú spoločného menovateľa: nespokojnosť s prístupom vlády k riešeniu koronakrízy na Slovensku.

„O slovo sa cez sociálnu sieť prihlásil poslanec za ĽSNS a bývalý vojak, Ondrej Ďurica. „Ako bývalý profesionálny vojak, súčasný poslanec NR SR a člen Výboru pre obranu a bezpečnosť, protestujem proti slovám ministra obrany Jaroslava Naďa o možnom nasadení vojenskej polície proti občanom Slovenskej republiky dňa 17. novembra v Bratislave“, napísal. „Nemôžem sa nečinne prizerať, ako sa hazarduje s dôverou a dobrým menom OS SR. Nesúhlasím s tým, aby boli vojaci zneužívaní pre politický marketing a velení proti vlastným občanom. Ak teda minister obrany Jaroslav Naď zajtra 17. novembra nasadí do ulíc príslušníkov vojenskej polície, vrátim svoje vyznamenania a medaily, ktoré mi boli počas mojej dlhoročnej služby v OS SR udelené Ministerstvom obrany“, uzavrel člen ĽSNS.

Bývalý člen Útvaru osobitného určenia vyzval kolegov aby sa nenechali zneužiť

Nedávno pristúpila k rovnakému kroku primárka Transplantačnej jednotky kostnej drene Júlia Horáková, ktorá svoj profesionálny život zasvätila onkologickým detským pacientom. Horáková sa rozhodla vrátiť štátne vyznamenanie ako prejav nesúhlasu s krokmi vlády v súvislosti s celoplošným testovaním. Vyznamenanie vrátila začiatkom novembra osobne do rúk prezidentky Zuzany Čaputovej.

Vyznamenanie prezidentke SR vrátil aj bývalý poslanec NRSR a lekár, Arpád Matejka. Bývalý poslanec NR SR tak urobil na protest proti tomu, že mu ako netestovanému dôchodcovi zabránili vstúpiť do potravín. Matejka napísal prezidentke otvorený list, kde uviedol, že doteraz bol slobodným človekom, ale dnes tomu už tak nie je a preto sa rozhodol vzhľadom na fakt, že nemá vo svojom dôchodkovom veku už čo položiť na oltár vlasti položiť to, čo si veľmi cení a to čo mu z tohto štátu zostalo – najvyššie štátne ocenenie.

Komunitné testovanie? „Tak TOTO teda NIE, pán premiér!“ odkazujú dotknuté subjekty

Podobný prípad sa stalo v Čechách, kde za veľkého záujmu médií vrátila štátne vyznamenanie veľká muzikálová hviezda, Dan Hůlka, do rúk prezidenta Miloša Zemana. Hůlka prezidentovi napísal aj otvorený list, kde Zemanovi, svojmu niekdajšiemu priateľovi odkazuje, že už ho za priateľa nepovažuje a je z jeho správania sklamaný. Miloš Zeman sa totiž verejne vysmial umelcom, ktorí protestovali proti protipandemickým opatreniam.

Za 8 mesiacov vlády Igora Matoviča vrátili zatiaľ vyznamenania 2 osobnosti a u tretieho sa k tomu schyľuje. Takáto situácia na Slovensku ešte nebola. Kto bude ďalší?

Hlasáci spustili hlasovanie o konci Matovičovej vlády. Za pár minút podpísali tisíce ľudí

 

 

 

 

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info