HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Princ Harry a nová prvá dáma USA sú starí známi! Strávili spolu sakra veľa času, tvrdí Biden

Joe Biden, Jill Bidenová & princ Harry / Facebook (Royalty then and now)

Princ Harry (36) má podľa všetkého veľmi šťastnú ruku, čo sa týka výberu vhodných a vplyvných priateľov! Po voľbe nového amerického prezidenta sa ukázalo, že ho s jeho manželkou Jill Bidenovou (69) spája dlhoročné priateľstvo, informuje portál Blesk.

S manželkou súčasného amerického prezidenta Joea Bidena (77), ktorý, ako sa zdá, pri prezidentských voľbách porazil Donalda Trumpa (74), sa princ Harry údajne pozná už od roku 2013.

Spriatelili sa na recepcii pre britských a amerických ranených bojovníkov v Bielom dome vo Washingtone v čase, keď Joe Biden pôsobil ako viceprezident vtedajšej hlavy USA, Baracka Obamu (59).

Harry je za „trapáka“ kvôli Meghan! Podlý útok na vlastnú rodinu

Vojvoda zo Sussexu sa ten istý rok počas svojej tour po Amerike zúčastnil Warrior Games v Colorade, ktoré sa stali jeho inšpiráciou pre hry Invictus Games, čo je v Británii významná športová udalosť pre vojnových veteránov.

Princ Harry s týmto plánom oboznámil Jill Bidenovú, tá ho následne prišla na prvý ročník Invictus Games osobne podporiť. Obama a Biden túto akciu aj v ďalších rokoch podporovali aspoň zo zámoria. S Harrym Jill spája charitatívna činnosť zameraná na pomoc vojakom a ich rodinám, spolu s Michelle Obamovou (56) založila napríklad v roku 2011 iniciatívu nazvanú Joining Forces.

V roku 2016 spolu boli zachytení aj na basketbalovom zápase hendikepovaných, kedy sedeli bok po boku a veľmi dobre sa bavili. Biden vtedy podľa magazínu The Sun žartoval v tom zmysle, že sa o svoju pani trochu bojí.

Ty už k nám nepatríš! Kráľovská rodina odmietla položiť veniec v mene Harryho, ten je sklamaný

„Jill totiž strávila s princom Harrym sakra veľa času!“ Vyhlasoval so smiechom. V tom čase mal síce ešte princ Harry povesť búrliváka, ale nepochybne tým nebolo myslené nič za hranou.

Ich kontakty a vzájomné sympatie sa pripomenuli práve teraz, pretože princ Harry aj jeho pani, bývalá herečka Meghan Markleová (39), ohľadom volieb na post amerického prezidenta niekoľkokrát jasne naznačili, že by si ako víťaza predstavovali Bidena, nie Trumpa.

Za to sa Harry dočkal veľmi drsnej kritiky. Jeho aktívne vyjadrovanie sa k politickému dianiu v Amerike bolo totiž absolútne nevhodné z hľadiska kráľovského protokolu, keďže sa od členov britskej kráľovskej rodiny očakáva zachovanie politickej neutrality.

Šokujúca premena Leonarda DiCapria: Hviezda Titanicu vyvalila pupok aj polovičky!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info