HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Matovičova sestra pomáhajúca Harabinovi: Má výnimočné právne vedomosti a je za priamu demokraciu

Štefan Harabin a Igor Matovič / Fotokoláž HD (via Shutterstock, TASR)

Iba sa potvrdzuje dávno známe, že politika na Slovensku dlhodobo rozdeľuje rodiny. Je to tak aj v prípade premiéra Matoviča a jeho sestry Zuzany. Podrobnosti priniesol portál pluska.sk.

Matovičova sestra Zuzana pred prezidentskými voľbami pomáhala Štefanovi Harabinovi. Ten si spoluprácu s príbuznou premiéra pochvaľuje. Dokonca  ju ocenil – píše portál pluska.sk. Podľa citovaného zdroja má „sestra Igora Matoviča Zuzana poriadne ostrý jazyk.“

„Slušne sa opýtal, či by som nemohla občas dohliadnuť na jeho skupinu, súhlasila som a stala som sa tam jedným z moderátorov,” napísala podľa pluska.sk Zuzana na sociálnej sieti. Ďalej portál informuje, že ponuka na spoluprácu mala prísť od jedného z členov tímu. Zuzana mala na starosti spravovanie statusov či komentárov od členov skupiny. S koncom prezidentských volieb sa skončilo aj jej angažovanie, aj keď si podľa vlastných slov Harabina váži. „Za jeho výnimočné právne vedomosti a preto, lebo ako jeden z mála je za priamu demokraciu,” objasnila a pripomenula, že kedysi malo takýto bod v programe aj OĽaNO, na čele ktorého stojí jej brat Igor.

Ďalší rozruch okolo rodiny Igora Matoviča. Premiérova sestra podporovala vo voľbách Harabina!

Štefan Harabin pre zdroj pripustil že Zuzanu registroval, no o jej príbuzenskom vzťahu s Matovičom netušil. „Veľmi ma teší, že ma podporovala v prezidentskej kampani. Svedčí to iba o tom, že sme z rovnakého názorového spektra, že ani v Matovičovej rodine nie sú všetci rovnakí a zrejme je tam tvrdé jadro, ktoré je takého zmýšľania a razenia ako ja.” Bývalý prezidentský kandidát doplnil, že oceňoval jej zanietenie. „Bola seriózna v tom smere, že bola skutočne akčná, pracovitá a sršalo z nej presvedčenie tých názorov, ktoré hlásam ja. Nebolo to takého situačného charakteru. Je vidieť, že to vychádza z jej zásad,” povedal Harabin napriek tomu, že sa s Matovičovou sestrou osobne nestretol. „Ona nakoniec podporovala aj stranu Vlasť v parlamentných voľbách,” pochválil sa.

Portál ponúkol aj vyjadrenie politológa Radoslava Štefančíka k tejto téme: „Treba si uvedomiť, že žijeme v demokratickej spoločnosti, kde každý, kto má 18 rokov, má právo voliť a byť volený. Nemyslím si, že je to niečo výnimočné. Pokiaľ je setra pána premiéra iného názoru a zamerania, v demokratickej spoločnosti by sa to malo rešpektovať. Nehovorím, že je to niečo bežné, no nie je to ani výnimočné,” povedal pre pluska.sk.

Šokujúce slová sestry Igora Matoviča: “Ste banda! Vyhrážky, nátlak a vydieranie sú praktiky mafie”

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info