HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kaliňáka si podala aj Ďuriš-Nicholsonová: Ste súčasťou organizovaného zločinu!

Europoslankyňa Lucia Ďuriš-Nicholsonová Zdroj: FB / Lucia Ďuriš-Nicholsonová

Zdá sa, že na exministra vnútra Roberta Kaliňáka, ale aj na jeho stranu Smer-SD sa to po akcii NAKA Očistec sype z každej strany. Tentokrát si to „zlízol“ od europoslankyne.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá sedí v európskom parlamente za stranu SaS, reagovala na policajnú akciu Očistec a najmä obvinenia bývalých podriadených ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Jej ostré slová ho rozhodne nepotešia, navyše si zobrala na mušku aj policajného exprezidenta Tibora Gašpara a ďalších obvinených! Informuje o tom portál 1.pluska.sk.

Makó sa vyhrážal trestným oznámením, Mihálik chcel aj odškodné

Podľa vlastných slov pociťuje Ďuriš Nicholsnová po nevídanej policajnej akcii obrovskú dávku satisfakcie. V minulosti totiž aj ona poukazovala hneď na trojicu bývalých dôležitých funkcionárov, ktorí sú aktuálne obvinení. Už vtedy presne pomenovala ich skutky, za ktoré dnes sedia vo väzbe! „Keď som pred viac ako dvoma rokmi verejne upozorňovala na to, že šéf Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó v skutočnosti chodí vypaľovať podnikateľov namiesto toho, aby odkrýval finančné podvody, moji politickí rivali zo Smeru ma nazývali hysterkou,“ napísala Ďuriš Nicholsonová na sociálnej sieti s tým, že Makó sa jej vtedy dokonca vyhrážal trestnými oznámeniami.

Čo-to sa od nej ušlo aj Gašparovi, na ktorého adresu Ďuriš Nicholsonová napísala: „Keď som hovorila o tom, ako Gašpar zasahoval do vyšetrovaní rôznych trestných činov a manipuloval informáciami v Nakatoku, aby kryl páchateľov z ich rodinnej chobotnice, tiež sa mi mnohí smiali do tváre. Spomenula ale aj to, ako v minulosti upozornila na podnikateľa Norberta Bödöra a jeho kontakty na NAKA. „Keď som ako prvá zverejnila fotografiu Milana Mihálika ako funkcionára z NAKA, ako sa objíma s Bödörovcami, podal na mňa žalobu na ochranu osobnosti a chcel vysúdiť 20-tisíc eur.“

Vyšetrovanie akcie „Očistec“ vedie čoraz bližšie k Smeru-SD. Smeruje to na Kaliňáka?

Drsný odkaz Kaliňákovi:Vy ste tam preto, aby ste zahladzovali.“

Europoslankyňa k svojmu statusu priložila video z RTVS, na ktorom pred pár rokmi hovorí Kaliňákovi veľmi tvrdé slová: „Vy ste súčasťou organizovaného zločinu. Vy tam nie ste aby ste vyšetrovali, vy ste tam preto, aby ste zahladzovali. 10 rokov to bola pre vás párty. Jedna veľká lajna.“

Kaliňák sa však k situácii okolo Očistca vyjadril, že sa nezúčastnil na žiadnych tajných poradách s obvinenými, ako bolo pred časom medializované: S Bödörom som sa stretol, ale riešili sme jeho prípadné právne zastupovanie.“ Ďuriš Nicholsonová napriek tomu poslala Kaliňákovi verejný odkaz, kde upresnila svoje slová o „lajne“ v skrytom význame: „Na takú cigaretku na dva ťahy to ešte vydá časovo. Dlhšie nie. Lajna sa proste končí. Tú cigaretku by som si zapálila hneď teraz. Pre istotu, pán Kaliňák,“ napísala na záver svojho statusu Lucia Ďuriš-Nicholsonová.

Údajné stretnutia v Bödörovej vinárni? „Možno aj boli, ja som pri tom ale nebol!“ tvrdí Kaliňák

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info