HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ŠPORT

Maradona po operácii mozgu „chytil absťák“. Je to s ním ťažké, tvrdí lekár

Diego Maradona / Twitter (@brfootball)

Legendárny futbalista Diego Maradona musí kvôli komplikáciám po operácii mozgu zostať ešte niekoľko dní v nemocnici, informuje portál Aktualne.cz.

Podľa svojho osobného lekára Leopolda Luqueho býva šesťdesiatročný Argentínčan chvíľami zmätený v dôsledku abstinencie. Kvôli abstinenčným príznakom je pod sedatívami a čaká ho neupresnená odvykacia kúra.

„Domnievame sa, že musí podstúpiť odvykaciu liečbu. Bude to pár dní trvať,“ uviedol Luque, ktorý je zároveň neurochirurg a Maradonu v utorok operoval.

Maradona je Boh: Talianska televízna moderátorka vzdáva poctu nástennej maľbe Maradonu

Novinárom dnes Luque povedal, že Maradonu museli kvôli abstinenčným príznakom lekári utlmiť liekmi. „Je pod sedatívami, ktoré by mali pomôcť uľahčiť proces abstinenčných príznakov. S Diegom je to naozaj veľmi ťažké. To si ani neviete predstaviť. Snažíme sa byť silnejší ako on,“ uviedol Luque.

Maradonu vraj musia v nemocnici držať proti jeho vôli. „Chce odísť, ale zostane. Toto je jeden z tých okamihov, kedy sa Diegovi musí povedať nie,“ dodal lekár.

Majster sveta z roku 1986 má za sebou dlhú históriu závislosti na drogách a alkohole. „Čo sa týka kokaínu, je Diego úplne čistý. Ale s alkoholom máva recidívy,“ povedal Luque v júni.

Messi aj Maradona sú génovia, ale len Diego vyhral majstrovstvá sveta, vraví Wenger

Pár hodín pred tým, než hovoril o nutnosti odvykacej kúry, si pritom Luque pochvaľoval, ako dobre sa Maradona po odstránení krvnej zrazeniny z mozgu zotavuje. Mienil, že by mohol byť čoskoro z nemocnice prepustený.

„Diego žartoval, robil vtipy. Som nadšený, som šťastný, že ho vidím v takom stave,“ povedal Luque novinárom v stredu. Maradonu operoval po tom, čo u neho vyšetrenia v nemocnici odhalili subdurálny hematóm. Podľa lekára nemá bývalý hráč Neapola, Barcelony či Bocy Juniors žiadne neurologické poškodenie.

Maradona oslávil minulý piatok 60. narodeniny. Pri krátkej ceremónii na štadióne tímu Gimnasia y esgrima v La Plata, ktorý od vlaňajšieho septembra trénuje, pôsobil choro a unavene a ani nezostal na zápas.

V pondelok bol prijatý na kliniku Ipensa v La Plata kvôli tomu, že bol dehydrovaný, zoslabnutý a chudokrvný. V nemocnici mal pôvodne ostať len tri dni na pozorovanie, ale po tom, čo vyšetrenie odhalilo hematóm v mozgu, podrobil sa akútnej operácii.

Maradona strávil v minulých rokoch v nemocniciach veľa času, často v dôsledku svojho búrlivého životného štýlu, ktorý ho sprevádzal už od čias aktívnej kariéry. V roku 2004 bol napríklad v nemocnici so srdcovými a dýchacími problémami súvisiacimi s užívaním kokaínu.

Neskôr sa dvojnásobný majster talianskej ligy s Neapolom podrobil odvykacím kúram kvôli závislosti na drogách a alkohole. Vlani v januári bol hospitalizovaný s vnútorným krvácaním do brucha.

Cristiano Ronaldo je z toho konečne vonku: Bol jeho pozitívny test sfalšovaný?!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info