HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY ŠPORT

Tarkovič si vypýtal niečo, s čím sa pod Tatrami narodil len Weiss

Na snímke vpravo hráè Slovenska Vladimír Weiss a v¾avo hráè Ukrajiny Oleksander Karavajev v zápase Ligy národov B-divízie Ukrajina - Slovensko 9. septembra 2018 v ¼vove. FOTO TASR - Martin Baumann

Komentár Michala Fileka

Po nevydarených zápasoch Ligy národov a prehrách doma s Izraelom a v Škótsku sa, najmä medzi novinármi, začalo hojne skloňovať meno Martina Škrtela. Stopér istanbulského klubu Basaksehir hráva momentálne ako jediný Slovák pravidelne v Champios League, keď jeho klub minulú sezónu získal premiérovo turecký titul. 

Tridsaťšesťročný stopér nakoniec vyslyšal volanie odbornej (tej predovšetkým) športovej verejnosti a zastupujúcemu repretrénerovi Tarkovičovi prikývol. Na najdôležitejší zápas tohto kvalifikačného cyklu, proti Severným Írom, je Škrťo zatiaľ iba medzi náhradníkmi. Príčinou je však zranenie, ktoré utŕžil v ostatnom zápase svojho klubu. Verme, že sa dá dokopy a v tíme sa nakoniec objaví.

Aby však bolo jasné. Jeho podpora bude mať najväčší význam v morálnej rovine. V kabíne by mal fungovať ako hrajúci tretí asistent trénera. Pretože slovenský národný tím netlačí topánka primárne na stopérskom poste. Tam je všetko v poriadku. A ak aj v posledných zápasoch nebolo, tak bude. A to po návrate z COVID dovolenky momentálne najlepšieho slovenského futbalistu Milana Škriniara. On si už Valjenta, Vavra, Pekaríka, či navrátilca Hubočana podiriguje tak, aby to v slovenskej defenzíve fungovalo ako za starých dobrých čias.

Každý, kto futbal trošku vníma, však musel vidieť, že naše mužstvo tlačila topánka úplne niekde inde. A to konkrétne na krídlach a na hrote. Mak na ľavej strane bol čerstvo po zranení a chlapci z Ameriky a Holandska na pravej strane nedokázali vymyslieť nič. Alebo takmer nič. Preto bolo len otázkou času, kedy Tarkovič povolá Weissa.

Cristiano Ronaldo je z toho konečne vonku: Bol jeho pozitívny test sfalšovaný?!

Nie preto, že si to tento chlapec zaslúži, ani preto, že by v poslednom období podával v klube oslnivé výkony. Ale jednoducho preto, že je to dnes na Slovensku azda jediný krídelník, ktorý je dostatočne rýchly, silný na lopte a je preňho pasiou chodiť do súbojov jeden proti jednému, alebo dokonca proti dvom, či trom protihráčov a vyhrávať ich. To je v ňom, to sa jednoducho nezabúda, pretože s tým sa musíte narodiť. A Slováci sa s tým jednoducho nerodia. Až na výnimky. (Druhou je Miňo Stoch. Ten je však asi zranený, autor tohto textu nemá dostatok informácií, prepáčte! Myslí si však, že keď bude v poriadku, vráti sa tiež.).

No a čo sa týka hrotového útočníka, opäť ďalším logickým krokom Pištu Tarkoviča bolo zaslanie „povolávacieho rozkazu“ do Rumunska na adresu Adama Nemca. Je škoda, že robustný útočník musel odmietnuť. Mišo Ďuriš ho totiž v šestnástke nenahradí. (A Rohožník je, bohužiaľ, zranený). No, asi budeme musieť hrať zase bez hroťáka. Ale máme Weissa a uzdraveného Maka. A vzadu snáď aj Lobotku, takže Hamšovi odpadnú defenzívne povinnosti.

Nie, nominácia Weissa, napriek jeho excesom, nie je prekvapením. Prekvapením by bolo, ak by ho Tarkovič nenominoval. Pretože ho dobré pozná a zdá sa, že presne vie, čo nášmu výberu v posledných tragických zápasoch chýbalo. Bolo to niečo, s čím sa narodil iba Weiss.

Miroslav Stoch vs. ŠK Slovan: V internetovej vojne sa vyťahujú drogy, nevera aj vulgarizmy!

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info