fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Zomrel ďalší pozitívne testovaný lekár. Jeho choroba mala bleskový priebeh

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Koronavírusová pliaga pripravila o život ďalšieho lekára. Jeho ochorenie malo doslova bleskový priebeh.

Na svoje povolanie zrejme doplatil aj doktor František Šarišský (†73), ktorý podľa informácií webového portálu 1.pluska.sk zomrel ešte v nedeľu. „Celý týždeň ordinoval, ešte aj v piatok. Zrazu mu prišlo nejak divne, vzal si lieky, ale bolo mu čoraz horšie. V sobotu mu vyskočila teplota, trikrát si meral, stále mal vysoké horúčky. V nedeľu ráno šiel do nemocnice a večer zomrel. Vraj na multiorgánové zlyhanie,“ prezradil zdroj denníku Plus jeden deň.

Aj druhý nebohý lekár sa nakazil pri práci

Jeho úmrtie potvrdil pred aj premiér Igor Matovič: „Podľa všetkého sa nakazil pri výkone svojej práce.“ Pre nebohého lekára bola jeho práca poslaním. Pôsobil ako všeobecný lekár pre dospelých v Humennom. Medicíne sa venuje aj jeho syn aj jeho nevesta. „Lekár sa nakazil pri práci a bol pozitívny na COVID-19. Bližšie informácie budú známe po pitve zosnulého,“ potvrdila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

V pondelok zomrel všeobecný lekár z Oravy Rastislav Melek  (†48), ktorý ordinoval v obci Lokca v okrese Námestovo. Hospitalizovali ho v ružomberskej vojenskej nemocnici, kde bol napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Za obľúbeným a vľúdnym doktorom Melekom prichádzali do jeho ordinácie ľudia aj z okolia. Vraj sa nakazil od svojej zdravotnej sestry, no je možné, že aj od pacientov.

Lekár, nakazený COVID-19 mu podľahol! Slová zronenej manželky trhajú srdce

Spytovať svedomie si musia nezodpovední ľudia

Lekár z Oravy doplatil na nedisciplinovanosť Oravcov, ktorí si nedali pokoj so svadbami ani v čase, keď rapídne pribúdali nakazení a boli už dokonca zakázané. Svadobné hostiny však organizovali ďalej. A keď sa to nedalo u nás, lebo hrozila 20-tisícová pokuta, Oravci sa tak zabávali tajne alebo v susednom Poľsku. V pondelok v noci oznámil jeho smrť na sociálnej sieti premiér Igor Matovič. „Odpočívajte v pokoji, pane a veľká vďaka vám. Idem v aute domov a plačem,“ uviedol predseda vlády a dodal, že nechce, aby nám zomierali zdravotné sestry a lekári len preto, lebo pre niekoho je právo cudzích ľudí na ochranu zdravia a života nepodstatná hodnota.

Tieto svoje slová zopakoval aj v utorok dopoludnia na tlačovej besede: „Právo kohokoľvek z nás ísť na štadión či do reštaurácie v takto vážnej epidemiologickej situácii nestojí nad právom nevinných a zodpovedných ľudí na ochranu ich zdravia. Prosím, buďme ľuďmi. Ľuďmi, ktorí blížnych aj vzdialených milujú rovnako ako seba samých. Ľuďmi, ktorí zdravie a život aj cudzích ľudí povýšia nad akékoľvek vlastné pôžitky.“

Smutné o zároveň varovné slová manželky

Na sociálnej sieti sa vyjadrila k smrti statočného lekára i jeho manželka: „Nikdy som nepísala verejné statusy, ale teraz musím. Bola som jeho manželka 14 rokov, nikdy nebýval chorý. Zanechal ma tu aj s 10-ročným dieťaťom a neviete si ani len predstaviť, aká je to bolesť. Všetkým neveriacim odkazujem: áno, zomrel na covid. CT pľúc to potvrdilo. Boli úplne zničené. A bol úplne zdravý. Takže všetci, čo píšu, že sa ich to netýka, je len otázkou času, kedy sa ich to dotkne!“

Desivé výsledky novej štúdie chrípka vs koronavírus: Úmrtnosť na COVID je niekoľkokrát vyššia!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info