HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

ŠKANDÁL: „Konferencia Globsec musí byť, aj keby sme mali všetci pomrieť“, píše Blaha

Fotokoláž / (via Facebook / Lubos Blaha)

„Zničili kultúru a šport, ale konferencia Globsec s tisíc účastníkmi musí byť. Keď sa majú stretnúť vojenskí jastrabi, tak odrazu nikomu nevadí ani Covid, ani núdzový stav…“ píše poslanec Ľuboš Blaha na svojom Facebooku.

Poslanec Smeru-SD Ľuboš Blaha poukázal na to, že vláda síce tento týždeň pôvodne zakázala hromadné podujatia kultúrneho, športového a cirkevného charakteru, ktoré však neskôr povolila s limitom pre maximálne 50 účastníkov. V Bratislave je ale plánovaná bezpečnostná konferencia Globsec so stovkami hostí a tá sa podľa Blahu zrejme bude konať aj napriek vyhláseným obemdzeniam.

„Zakázali protesty, zakázali divadlo, zakázali omše, zničili šport. Ale konferencia Globsec musí byť, aj keby sme mali všetci pomrieť. Toto je škandál, aký nemá obdobu!“ Myslí si poslanec Blaha.

V statuse na sociálnej sieti poznamenal, že keď sa majú stretnúť vojenskí jastrabi z celého sveta, tak odrazu nikomu nevadí ani covid, ani núdzový stav, ani zákaz akýchkoľvek podujatí nad 50 ľudí. „Keď miluješ americké vojny, covid nie je prekážkou.“

Fico sa smeje z Pelleho a jeho partie. Za všetko môže jedna fotografia

Blaha uviedol, že na konferencii Globsec sa zúčastní približne 950 osôb. „700 osôb tvorí obslužný personál a 250 osôb sú hostia. Ja nikomu nechcem boriť sebavedomie, ale taká malá otázočka: ako je možné, že všetky akcie nad 50 ľudí sú zakázané, ale Globsec s tisíckou ľudí nemá problém? Matovičova vláda si z ľudí asi robí srandu.“

„Mne je srdečne jedno, že všetkých účastníkov idú testovať na Covid – žiadne iné podujatie takúto možnosť nedostalo. Rýchlotesty Matovič hádzal do Dunaja, ale na Globsecu stačia, ak ťa tam na mieste šup-šup otestujú? To čo je?“ rozhorčuje sa Blaha vo svojom statuse.

Štát v štáte?

Ľuboš Blaha upozoňuje, že keď raz platí, že je povolených 50 účastníkov, tak to musí platiť pre celý štát. „Alebo Globsec je štát v štáte? Keď slúžiš Amerike, tak nemusíš dodržiavať pravidlá?“

„Slováci kvôli pandemickým opatreniam prichádzajú o robotu, o peniaze, o dôstojnosť, o životný komfort. Nie je to výsmech voči všetkým ľuďom na Slovensku, že Globsec na čele s Rastislavom Káčerom si môže robiť, čo sa im zachce? Ako je možné, že Úrad verejného zdravotníctva dal práve Globsecu výnimku? Ako je možné, že odrazu verejné zdravie nie je prioritou?“, pýta sa Blaha.

Matovič včera vyhlásil, že “sme vo vojne”, nie je čas na zľahčovanie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info