HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Tri mesiace utrpenia

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Presne pred tromi mesiacmi prezidentka Zuzana Čaputová menovala aktuálnu vládu. Za tú dobu sme sa dočkali väčšinou iba vykrúcačiek, klamstiev a falošných sľubov.

Je pravda, že činnosť nového kabinetu v extrémnej miere ovplyvnila koronakríza, ale Slováci nemajú dôvod na radosť. Výkonnosť ekonomiky klesá, nezamestnanosť rastie raketovým tempom a politici sa popritom hádajú o najvhodnejší model úpravy interrupčného zákona.

Jeden z lídrov koaličných strán sa medzitým úplne stratil z dohľadu, lebo načo by aj riešil niečo v prospech občanov, keď si saj tak polovica ľudí myslí, že Andrej Kiska klame. Vláda sa háda namiesto dôležitých tém akurát tak o generálnom prokurátorovi alebo o interrupčnom zákone.

Opozícia je v štádiu rozkladu. Zo Smeru odchádzajú poslanci, kotlebovcov riešia súdy a hnutie Sme rodina, ktoré je niekde medzi týmito dvoma pólmi, aktuálne zamestnával akurát tak post pre jednu z Kollárových mamičiek Petru Krištúfkovú.

Grendel nepovažuje vydávanie vládnych novín za dobrý nápad

Aj napriek sľubom o nerušení sociálnych výhod zrejme dôchodcovia prídu o svoje zákonom stanovené trináste dôchodky. Ak by sa to chceli náhodou dozvedieť, musia sa ale naučiť ovládať sociálne siete, lebo väčšina zásadných informácií sa oznamuje cez premiérov Facebook.

Za tie tri mesiace si niektorí Slováci stihli užiť aj možno nezákonnú karanténu, a to aj napriek Matovičovým tvrdeniam, že išlo primárne o zdravie obyvateľov. Aj preto sme si nemohli v nedeľu nakúpiť ešte dlho potom, keď nám už o zdravie až tak veľmi nešlo. Toto je výsledok vládnutia novej vládnej garnitúry.

Špekulujú, ako by sa na miesto generálneho prokurátora mohol dostať Danie Lipšic a ako nám takéto rozhodnutie najlepšie zdôvodniť cez vládne noviny. Štátna pomoc podnikom mešká a fond na pomoc koronakrízou najohrozenejším obyvateľom ešte nikomu nedal ani len euro.

Áno, vyfasovali sme spolu s novou vládou aj koronakrízu. Ale dospeli sme okrem riešenia tejto krízy akurát tam, že si vládna garnitúra zase raz rieši len „našich ľudí“. Zlaté tehličky tak budú zbierať aj naďalej iba tí, ktorí budú „vyvolení“. Akurát ich už teraz budú vyberať noví politici.

Donald Trump – prezident ktorý o svete nevie nič

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info