fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Stíhačka žien pre Francúzku Simonovú, veľký glóbus napokon získala Wiererová

TASR

Celkovou víťazkou hodnotenia Svetového pohára v biatlone sa medzi ženami stala rovnako ako vlani Talianka Dorothea Wiererová.

Stačilo jej na to aj 11. miesto v sobotňajších stíhacích pretekoch na 10 km vo fínskom Kontiolahti. Jej priama konkurentka v boji o veľký krištáľový glóbus Nórka Tiril Eckhoffová totiž skončila desiata a v konečnom účtovaní zaostala za Wiererovou o sedem bodov.

Prvenstvo si v sobotu vyjazdila Francúzka Julia Simonová pred Švajčiarkou Selinou Gasparinovou, tretia finišovala Talianka Lisa Vittozziová. Slovenská reprezentantka Ivona Fialková sa v sobotňajšej stíhačke nepredstavila, keďže spolu s celou slovenskou výpravou odcestovala na Slovensko do preventívnej domácej karantény.

Aj program v Kontiolahti ovplyvnil po celom svete šíriaci sa koronavírus, pretože nedeľňajšie štafety organizátori zrušili. Pôvodne sa malo súťažiť aj počas budúceho týždňa v Nórsku, ale spomenutá pandémia sa postarala o zrušenie pretekov SP v Osle.

Slovan Bratislava poslal obrancu Suchockého na hosťovanie do Bieloruska

Boj o veľký glóbus bol dramatický do posledného výstrelu. Pred poslednou sobotňajšou streľbou bola líderkou Tiril Eckhoffová, no poslednej položke však minula až trikrát a „dovolila“ Dorothee Wiererovej návrat do boja o celkové prvenstvo.

Talianka totiž bola po tretej streľbe až šestnásta a to by jej na veľký krištáľový glóbus nestačilo. Na poslednej položke však minula len raz a dostala sa pred nórsku súperku. Tá ju síce v poslednom okruhu predstihla, no Talianka si už len strážila celkový triumf v hodnotení SP.

V poradiach SP sa nestratili ani Slovenky. Paulína Fialková v celkovej klasifikácii obsadila 13. miesto a v poradí stíhačky skončila napriek sobotňajšej absencii šiesta, Ivona Fialková bola celkovo na 44. priečke a v stíhacích pretekoch na 38. stupienku.

Zomrela Dana Zátopková. Olympíjska víťazka sa dožila 97 rokov

Svetový pohár v biatlone 2019/2020 – Kontiolahti (Fín.) – sobota:

Ženy – stíhacie preteky na 10 km: 1. Julia Simonová (Fr.) 30:53,5 min (2), 2. Selina Gasparinová (Švaj.) +17,3 s (4), 3. Lisa Vittozziová (Tal.) +20,9 (4), 4. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +28,2 (4), 5. Monika Hojniszová-Staregová (Poľ.) +39,8 (2), 6. Mona Brorssonová (Švéd.) +42,8 (1), … 10. Tiril Eckhoffová (Nór.) +57,2 (6), 11. Dorothea Wiererová (Tal.) +57,8 (5)

Konečné poradie v hodnotení SP (veľký glóbus, po 21 pretekoch): 1. Dorothea Wiererová (Tal.) 793 bodov, 2. Tiril Eckhoffová (Nór.) 786, 3. Denise Herrmannová (Nem.) 745, 4. Hanna Öbergová (Švéd.) 741, 5. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) 597, 6. Franziska Preussová (Nem.) 573, … 13. Paulína Fialková 489, 44. Ivona Fialková (obe SR) 128

Konečné poradie v SP v stíhacích pretekoch (malý glóbus, po 5 pretekoch): 1. Tiril Eckhoffová (Nór.) 232 bodov, 2. Dorothea Wiererová (Tal.) 186, 3. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) 185, … 6. Palína Fialková 149, 38. Ivona Fialková (obe SR) 38

Šport: V talianskej najvyššej futbalovej súťaži pribúdajú hráči nakazení novým koronavírusom, hrozbe koronavírusu sa nevyhol ani Londýnsky maratón

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info