fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Iličič sa zapísal do histórie Ligy majstrov. Atalanta už nie je viac prekvapením, hovorí slovinský strelec

SITA

Slovinský futbalový reprezentant Josip Iličič sa postaral o vytvorenie nového rekordného zápisu v novodobej Lige majstrov. V utorňajšom odvetnom osemifinálovom zápase strelil na štadióne Mestalla vo Valencii štyri góly, čím zariadil triumf Atalanty Bergamo 4:3. Iličič sa stal vôbec prvým hráčom, ktorý strelil štyri góly v jednom dueli vyraďovacej časti LM na ihrisku súpera.

Rovnako štyrikrát v minulosti skórovali v play-off aj Lionel Messi (dvakrát), Mario Gómez a Robert Lewandowski, ale vo všetkých prípadoch išlo o góly pred domácimi priaznivcami. Iličič sa vo veku 32 rokov a 41 dní zároveň stal najstarším autorom hetriku na ihrisku súpera. Prekonal zápis Zlatana Ibrahimoviča zo sezóny 2013/2014, keď tento nestarnúci Švéd hrával za Paríž St. Germain, a mal vtedy 32 rokov a 20 dní.

„S vekom sa zlepšujem, chcem v tom pokračovať a užívať si náš futbal. Sústreďujem sa na to, čo robím a nie na obrancov, ktorí sú predo mnou. Keď vidím voľný priestor, idem tam. Atalanta už nie je viac prekvapenie. Už niekoľko rokov robíme skvelé veci. Zlepšujeme sa každým dňom a chceme ukázať, že si zaslúžime byť tu. Mali by sme si to užívať, pretože nie je ľahké dostať sa na takúto úroveň,“ povedal Iličič, ktorého cituje špecializovaný portál goal.com.

Zrušenie Giro d’Italia a Tour de France by bola katastrofa, vraví šéf UCI Lappartient

Iličiča trochu mrzelo, že si svoj hviezdny večer nemohol užiť s fanúšikmi, pretože pre obavy z koronavírusu boli vo Valencii prázdne tribúny. Každopádne, v 29. súťažnom dueli v tomto ročníku sa rodák z bosnianskeho Prijedoru dostal na métu 21 gólov a najmä jeho zásluhou Atalanta premiérovo postúpila do štvrťfinále Ligy majstrov. Zaujímavosťou je, že v osemfinálovom dvojzápase (4:1 doma a 4:3 vonku) strelila rovnaký počet gólov ako dokopy v šiestich dueloch v základnej skupine.

„Nikdy nie je normálne streliť toľko gólov. Je to výnimočné či už v domácej súťaži alebo v Lige majstrov. Vyhrali sme päť zápasov po sebe a Liga majstrov nám pomáha zlepšovať sa. Sme veľmi šťastní z toho, čo sme dosiahli. Proti Valencii to nikdy nie je jednoduché. V prvom polčase sme bojovali, v druhom to bolo podstatne lepšie. Chceli sme vyhrať za každú cenu, napriek výsledku z prvého zápasu,“ povedal pre oficiálny web UEFA tréner Atalanty Gian Piero Gasperini.

Atalanta je spolu s Lipskom ďalším klubom na futbalovej mape, ktorý sa môže pochváliť účasťou vo štvrťfinále Ligy majstrov. Jej postup je o to šokujúcejší, že po troch zápasoch v základnej skupine mala na konto nula bodov s výrazne negatívnym skóre 2:11. Navyše v sezóne 2014/2015 takmer zostúpila do Serie B, keď v najvyššej talianskej súťaži obsadila 17. miesto.

Tóth a spol. majú hlavybôľ, hľadajú preteky na plnenie olympijských limitov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info