fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
FOTO TASR - Martin Baumann
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO ŠPORT

Vlhová v Slovinsku druhá

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dnes v obrovskom slalome v slovinskej Kranjskej Gore získala nádherné druhé miesto.

Po prvom kole skončila s najlepším časom a do druhého kola nastupovala ako posledná z prvej tridsiatky žien s náskokom 24 stotín pred Novozélanďankou Alice Robinsonovou. Druhé kolo Vlhová zajazdila zodpovedne s časom o 34 stotín sekundy za prvou Robinsonovou. Tretia skončila slovinka Meta Hrovatova s rovnakým časom ako Wendy Holdenerová, obe s odstupom 1,59 sekundy spoločne.

Aktualizované 15.2.2020 o 14:20

Dvadsaťštyriročná slovenská reprezentantka bojovala o štrnáste prvenstvo na podujatiach SP, ale napokon z toho bolo premiérové druhé miesto v tejto disciplíne. Úradujúca majsterka sveta si pripísala 34. pódiové umiestnenie v kariére, v obrovskom slalome šieste.

Vlhová bola líderkou po prvom kole, po ktorom mala náskok 24 stotín sekundy pred Robinsonovou. Vlhová v ňom predviedla sebavedomý a takmer bezchybný výkon. V hornej časti trate stratila na Novozélanďanku tri desatiny sekundy, no postrážila si prejazdnú bránku, kde jej súperka urobila chybu. Vlhová v širších bránkach strategicky ubrala z agresivity a konsolidovaná jazda bez výraznejších zaváhaní ju vyniesla na čelo priebežného poradia. Vedúca žena disciplíny a druhá žena celkového poradia Talianka Federica Brignoneová obsadila v 1. kole 6. miesto s odstupom 0,94 s. Líderka celkového poradia SP Mikaela Shiffrinová z USA v Slovinsku neštartovala.

Druhé kolo mal na starosti švajčiarsky tréner Alois Prenn a postavil rytmickejšiu a otvorenejšiu trať. Tá bola pripravená výborne a jej kvalita vydržala až do konca. Brignoneová na nej urobila viacero chýb a stratila šancu zabojovať o pódium. Robinsonová išla výborne, a hoci sa opäť nevyhla jednej chybe, išla suverénne do vedenia o priepastných 1,59 sekundy. Vlhová išla síce bez chyby a presvedčivo, ale na hladký štýl Robinsonovej to v sobotu mohlo stačiť len v prípade výraznejšieho zaváhania jej súperky.

Vlhová líderkou 1. kola obrovského slalomu v Kranjskej Gore, Brignoneová zaostáva takmer o sekundu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info