fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ŠPORT

V Lechii má nahradiť Haraslína. Musím využiť šancu, som dobrý futbalista, vraví Mihalík

TASR

 Slovenský futbalový krídelník Jaroslav Mihalík dúfa, že jarná časť aktuálneho ročníka 2019/2020 bude preňho lepšia ako tá jesenná. V uplynulých mesiacoch trápili člena širšieho kádra slovenskej reprezentácie zdravotné problémy, pre ktoré v drese poľskej Lechie Gdansk odohral iba 42 súťažných minút.

„V súčasnosti je pre mňa najdôležitejšie hrávať čo najviac. Musím na ihrisku ukázať svoje kvality – dobre hrať, dávať góly, prihrávať na ne, zbierať pozitívne štatistiky a zišlo by sa aj kúsok šťastia,“ povedal pre web sport.trojmiasto.pl 25-ročný rodák zo Spišskej Novej Vsi, ktorý v jarnej ouvertúre poľskej Ekstraklasy vo Vroclave (2:2) nastúpil v základnej zostave a na ihrisku pobudol do 87. min.

Mihalík v Gdansku hosťuje do konca aktuálnej sezóny z Cracovie Krakov. Keď v lete prichádzal do tímu „bielo-zelených“, mnohí v ňom videli potenciálneho nástupcu Lukáša Haraslína, v súvislosti s ktorým sa prakticky v každom prestupovom období rozprávalo o možnom odchode.

Haraslín nakoniec v závere januára odišiel do talianskeho Sassuola. „Otvára sa predo mnou veľká šanca a musím ju využiť. Myslím si, že som dobrý futbalista,“ dodal Mihalík, na ktorého si Lechia môže na konci sezóny uplatniť opciu na trvalý transfer.

Hokej: Slováci v olympijskej kvalikácii proti Bielorusku, Rakúsku a Poľsku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info