fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Podsvetie, ktorému dominujú migranti, by mohlo priviesť Nemecko do úplného chaosu

Koláž: HD

Naozaj stojí za to „pomáhať“ migrantom? Stále viac a viac „nových Nemcov“ je v kontakte s organizovaným zločinom – píše Deutsche Welle . Podľa polície novoprijatí Sýrčania a Iračania by mohli v Nemecku úplne reštrukturalizovať podsvetie, v ktorom doteraz dominovali najmä Arabi.

Podľa Nemeckého spolkového trestného úradu (BKA) je stále viac podozrivých, ktorí majú zahraničný pas. Počas vyšetrovania sa s migrantmi stretávajú veľakrát, takže vedúci skupiny BKA je presvedčený, že v budúcnosti je dôležité sledovať pohyby migrantov.

Orbánova vláda vyhlásila, že bude podporovať vojnu, ak to zabráni návalu utečencov do Európy!

Problém je v tom, že trestné činy migrantov predstavuje pre nemeckú políciu obrovské bremeno. Protizákonnosti v Nemecku doteraz dominovali gangy a zločinecké organizácie z arabského sveta, najmä Libanonci.

Hoci pri novoprijatých sýrskych a irackých migrantoch ešte necítiť kriminalitu tak, ako pri etablovaných gangoch, Nemecko by mal vyvodiť potrebné opatrenia, aby sa tomu zabránilo. Libanonský organizovaný zločin sa mohol vyvinúť práve preto, že Nemecko nezodpovedne otvorilo svoje brány dokorán libanonským prisťahovalcom v 70. rokoch 20. storočia.

V každom prípade existuje reálne nebezpečenstvo, že novoprijaté migrantské gangy sa môžu stať súpermi arabských zločineckých organizácií, ktoré tu pôsobia už dlho. Toto nebezpečenstvo je pravdepodobne spôsobené skutočnosťou, že mnoho migrantov prišlo z vojnových zón, a preto majú reálne bojové skúsenosti.

Švédsko trpí vojnami gangov. Väčšina zločincov aj obetí patrí medzi imigrantov

Zločinecké gangy pôsobia na celoštátnej úrovni a iba v Berlíne ich odhadujú na tisíce. Tieto kriminálne skupiny sú podľa bezpečnostných zložiek ovládané asi 20 vplyvnými rodinami.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info