fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Čierna mágia a drogové kartely: V Mexiku objavili „svätyňu“ z ľudských kostí aj masový hrob

Zdroj: CEN/SSC CDMX

Ešte minulý týždeň podnikla mexická polícia raziu na členov drogového kartelu. V ich úkryte v Mexico City muži zákona objavili štyridsaťdva lebiek, desiatky kostí a bližšie neurčený zárodok vo fľaši. Píše portál 24.hu.

Úžasný nález sa objavil v utorok pri drogovej akcii v diskrikte Tepito v mexickom hlavnom meste, v ktorej bolo zadržaných celkovo 27 podozrivých členov kartelu. Akcia bola mierená proti drogovým laboratóriám v skrytých podzemných tuneloch.

V mexických uliciach vypukla vojna, keď polícia zadržala syna drogového kráľa El Chapa (VIDEO+FOTO)

Podľa fotografií zverejnených Úradom generálneho prokurátora v Mexiku boli štyri lebky zabudované do „oltára“, zvyšok okolo seba. Oltár tiež obsahoval masku s rohmi. Jedna stena bola počmáraná rôznymi piktogramami, vrátane nebeských symbolov a kozej hlavy s hexagramom medzi jej rohmi.

Hovorca prokuratúry tvrdí, že stále vyšetrujú, odkiaľ pochádzajú lebky, z ktorých sa celkovo našlo presne štyridsaťdva kusov, píše MTI. Detektívovia pri razii našli aj nože, štyridsať čeľusťových kostí a kosti rúk a nôh. Čo sa týka plodu vo fľaši, zatiaľ nie je jasné, či ide o ľudský plod, uviedla hovorkyňa prokurátora.

Europol rozbil balkánsky drogový kartel, ktorý stál za distribúciou do Európy a Ázie

Severne od historického centra mesta je časť Tepito už dlho vyhlásená za ohnisko nelegálnej trestnej činnosti. Pre mexickú políciu je veľkým sklamaním v boji proti gangom, že veľká väčšina z 27 podozrivých, ktorí boli zatknutí v konaní, súd neskôr prepustil.

Ako to, že osoby, ktorým telesné pozostatky patrili nikomu nechýbali? V Mexiku nie sú zmiznutia ľudí ničím výnimočným; len nedávno v severomexickom štáte Sonora objavili na prázdnom pozemku telesné ostatky štyridsaťdva ľudí. Uviedla Madres Buscadoras de Sonora, pátracia skupina pre blízkych nezvestných.

Prokuratúra v štát Sonora informovala, že s pomocou dobrovoľníckej skupiny našli 40 kostier, pričom dve telá tam pochovali pomerne nedávno, pritože niesli znaky mierneho rozkladu. Zvlášť ohavné, že boli nájdené aj pozostatky dieťaťa.

ŠOKUJÚCE: Taliansky kartel brutálne obchodoval s nevinnými deťmi. Šéfoval mu dokonca primátor

Podľa vyhlásenia sa úrady teraz snažia identifikovať mŕtvych a určiť príčinu smrti. Prokuratúra dodala, že zvyšky oblečenia nachádzajúce sa na mieste činu naznačujú, že medzi mŕtvymi boli iba dve ženy. V Mexiku zmizlo v posledných rokoch tisíce ľudí. Za takéto zmiznutia sú poväčšinou zodpovední členovia zločineckých gangov.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info