LIPŠIC PREHRAL S HARABINOM! Musí mu zaplatiť ešte aj súdne trovy
17 | 06 | 2026 I Vanda Rybanská

Bývalý vicepremiér a exminister spravodlivosti Štefan Harabin pokračuje vo víťaznej jazde. Plnia sa jeho právne predpovede a vyhráva vlastné súdne procesy. Dnes proti bývalému špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi (exODM, exKDH, exNová väčšina, exOĽANO-NOVA) za výrok z roku 2008! Mestský súd Bratislava IV zamietol Lipšicovu žalobu, oznámil JUDr. Štefan Harabin.

Podpredseda KDH a poslanec Daniel Lipšic sa vo februári  roku 2009 rozhodol podať žalobu na vtedajšieho ministra spravodlivosti Štefana Harabina (nominant ĽS-HZDS) za jeho výroky z 18. júna 2008. Člen kabinetu vtedy po rokovaní vlády vyhlásil, že "Lipšic má kontakty na kosovsko-albánsku mafiu". Deň predtým tomu predchádzalo vyhlásenie Daniela Lipšica počas schôdze parlamentu, v ktorom naznačil prepojenie Harabinovho rezortu justície na organizovaný zločin. Za následný vážny Harabinov výrok chcel Lipšic žiadať extrémne nízke odškodné asi 50 centov (15 Sk). Prečo?

Funkcionár KDH pripravil občianskoprávnu žalobu týkajúcu sa ochrany osobnosti a verejnosti oznámil: "Nech príde pán Harabin na súd a preukáže svoje informácie. Ja sa veľmi teším."

Po 17 rokoch justičných naťahovačiek prišla roky meškajúca správa: "Dnes som na Mestskom súde Bratislava IV vyhral súdny spor s Lipšicom," oznámil roky obvinený JUDr. Harabin. "Lipšic podal na mňa žalobu na ochranu osobnosti za výrok, ktorý som uviedol na jeho adresu v znení: "Lipšic má kontakty na kosovsko-albánsku mafiu". Sudca žalobu smerujúcu na moje ospravedlnenie sa Lipšicovi zamietol," pripomenul exsudca. A to nie je všetko.

Súd zároveň zaviazal žalobcu Lipšica zaplatiť advokátke Štefana Harabina Dr. Lalíkovej trovy konania v rozsahu 100%.                             

Zriaďovanie veterných parkov je v rozpore s našou ústavou, varuje exsudca JUDr. Harabin (VIDEO)
Pred týždňom vláda ukončila pripomienkovanie realizovateľnosti veterných parkov na Slovensku, ktoré rozpútalo poplach, hromadné pripomienky a odpor príčetnej verejnosti. Napriek chlácholeniu premiéra Roberta Fica (SMER-SD) na následnej tlačovej... Čítať ďalej
11 | 06 | 2026 | Vanda Rybanská
   

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní.

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok