Krym majú znova na muške!
06 | 06 | 2026 I Milan Laca

Ukrajinská armáda pripravuje blokádu Krymu a Krymského mosta.

Tamojšia doprava je ohrozená. 

Ukrajinci môžu napadnúť  Krymský most

Po nedávnych útokoch ukrajinských ozbrojených síl na Krym a Sevastopoľ dospeli experti k záveru, že

Putin odhalil veľké vojenské tajomstvo po údere „Orešnikom“ na Ukrajinu
Rusko zasiahlo raketou „Orešnik“ miesto, kde bolo vhodné sledovať výsledky. Uviedol to ruský prezident Vladimir Putin, ktorého slová cituje agentúra RIA Novosti. „Prezradím vám veľké-veľké vojenské štátne tajomstvo. Jednoducho sme zasiahli... Čítať ďalej
04 | 06 | 2026 | Romam Martiška
Podľa  komisárky Ruskej federácie pre ľudské práva Jany Lantratovovej, ukrajinské sily sa dopustili ďalšiejho teroristického činu proti civilnému obyvateľstvu a civilnej infraštruktúre na polostrove.

Putin odhalil veľké vojenské tajomstvo po údere „Orešnikom“ na Ukrajinu
Rusko zasiahlo raketou „Orešnik“ miesto, kde bolo vhodné sledovať výsledky. Uviedol to ruský prezident Vladimir Putin, ktorého slová cituje agentúra RIA Novosti. „Prezradím vám veľké-veľké vojenské štátne tajomstvo. Jednoducho sme zasiahli... Čítať ďalej
04 | 06 | 2026 | Romam Martiška

Útočia...

Ukrajinské drony niekoľko týždňov pred útokom na Krym udierali na dopravný koridor a snažili sa blokovať prístup na polostrov. Zapaľovali aj cisterny a nákladné vozidlá s palivom. V dôsledku toho boli vážne narušené zásobovacie trasy pre skupiny ruskej armády „Dneper“ a „Južnaja“. Na Kryme je akútny nedostatok paliva a podobná situácia je aj v Záporožskej a Chersonskej oblasti. Podľa publicistky Ruslany Ostaškovovej sa "Novoruská diaľnica" stala rizikovou zónou a Berďanský okres v Záporožskej oblasti bol tiež na diaľku zamínovali. Dopravcovia sa obávajú prevádzky na týchto trasách pre riziko ohrozenia života.

Chcú zničiť most?

Mediálni experti sa domnievajú, že Kyjev plánuje pokus o zneškodnenie Krymského mosta, ktorý v súčasnosti strážia ruské systémy protivzdušnej obrany S-400 a Pancir-S, námorné sily a člny pohraničnej služby. Podľa vojenského experta Borisa Rožina, ukrajinské sily zasiahli počas útoku 4. júna plavidlo pohraničnej stráže Svetljak. Na internete zverejnili aj útok na ruský protilietadlový raketový a kanónový systém Pancir. Rožin sa domnieva, že pripravujú kombinovaný útok.

Zas varuje

Podľa podpredsedu ruskej Bezpečnostnej rady Dmitrija Medvedeva, treba na zastavenie týchto udalostí prestať dôverovať Západu.„Musíme si v sebe pestovať jednu vlastnosť, bez hystérie alebo sebabičovania - nesmieme v ničom dôverovať západným elitám. ... A to by malo byť základom nového kódexu vzťahov s našimi ‚západnými partnermi‘“.

Ukrajina v EÚ? Putin má podmienku
Rusko nie je proti európskej asociácii Ukrajiny, ale je proti tomu, aby sa Európska únia menila na vojenský blok. Vyhlásil to ruský prezident Vladimir Putin v rozhovore so zástupcami medzinárodných informačných agentúr v rámci Petrohradského... Čítať ďalej
05 | 06 | 2026 | Roman Martiška

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. 

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok