Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Zoroslav Kollár upozorňuje na vyhrážanie sa Ľubomíra Galka oponentom.



Futbalisti ŠK Slovan Bratislava odohrajú v stredu večer v Slovinsku "zápas roka" približne o 10 miliónov eur. Rozmenené na drobné, ak "belasí" prejdú cez NL Celje do ligovej časti Ligy majstrov, čaká na nich základná odmena za účasť 18,62 milióna eur.
Rudolf Ryban bol učiteľom, riaditeľom školy a účastníkom protifašistického odboja a SNP. V novembri 1944 ho spolu s ďalšími väzňami zastrelili pri Bánovciach nad Bebravou.

Anglický herec Tim Curry, najznámejší svojou ikonickou úlohou Dr. Frank-N-Furter v kultovom muzikáli Rocky Horror Picture Show, zomrel vo veku 80 rokov, informoval v stredu portál TMZ s odvolaním sa na nemenované zdroje.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Ivan Štubňa komentuje kauzu dopravných radarov s ruskými komponentmi, tvrdenia PS o telefónnych číslach a širšiu diskusiu o kybernetickej bezpečnosti.
Zelenskyj odmieta vypísať voľby, lebo by vraj rozdelili krajinu. Toto isté kedysi tvrdil aj Hitler a Mussolini. Progresívci na Slovensku na čele so Šimečkom a Korčokom glorifikujú Zelenského preto, lebo sú takí istí fašisti ako on.
Neschopnosť ukázali na vlastnej téme...
Ruský Poseidon vyvoláva obavy v Británii. The Telegraph píše o schopnostiach novej zbrane aj o možnej britskej jadrovej odvete raketami Trident.
Podpredseda Progresívneho Slovenska je chamtivec. A povýšenecký elitár. Poznám ho 30 rokov, takže toto nie je žiadny „emociálny štek“, píše vo svojom komentári, ktorý prinášame v plnom znení, europoslanec Braňo Ondruš.
Príbeh Vojtecha Masaryka z Uhrovca, učiteľa a účastníka SNP, ktorý vstúpil do partizánskej jednotky Jána Žižku z Trocnova a v decembri 1944 ho zavraždili nacisti.


Komentáre
31. 10. 2025
Slovenská občianka Dáša Raimanová z propalestínskej flotily Global Sumud sa po zadržaní Izraelom vrátila domov do Británie. Oznámila to v sobotu dopoludnia na sociálnej sieti Instagram. Raimanová bola spolu s ďalšími aktivistami na jednej z lodí, ktoré sa snažili doplaviť do Pásma Gazy.
„Radosť z bezpečného návratu domov a z objatia mojej rodiny, ktorá ma nesmierne podporovala v účasti na misii GSF po tom, čo som celé dni zažívala brutálne a nedôstojné zaobchádzanie, by nemala byť výsadou vyhradenou len pre tých, ktorí nie sú Palestínčania!,“ uviedla Raimanová v príspevku.
V Izraeli je podľa nej naďalej zadržiavaných viac než 9400 palestínskych politických väzňov a ďalších osôb, medzi ktorými je približne 360 detí a 87 žien.
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR už vo štvrtok informovalo, že slovenská občianka bola deportovaná z Izraela do Turecka.
Iniciatíva Global Sumud Flotilla v pondelok na svojej webovej stránke uviedla, že izraelské vojenské námorníctvo zadržalo 16 jej lodí smerujúcich do Pásma Gazy. Medzi zajatými osobami bola podľa informácií dostupných na tejto stránke aj Raimanová.
Aktivisti z iniciatívy chcú prelomiť izraelskú námornú blokádu palestínskej enklávy trvajúcu od roku 2007 a doviezť na toto územie humanitárnu pomoc.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.

pred 9 hod

pred 10 hod

pred 11 hod