Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Odborník a tieňový minister obrany z PS sa ukázal v nie najlepšom svetle.



Veľká cena SR má novú trofej z modranskej keramiky. Ako prvý ju získal Miro Konôpka, ktorý na Slovakia Ringu opäť dominoval.
Ruský Poseidon vyvoláva obavy v Británii. The Telegraph píše o schopnostiach novej zbrane aj o možnej britskej jadrovej odvete raketami Trident.

Šváby si postupne vytvárajú odolnosť voči insekticídom a niektoré populácie sa dokonca vyhýbajú otráveným sladkým návnadám. Ako sa prispôsobili?
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk





Podpredseda Progresívneho Slovenska je chamtivec. A povýšenecký elitár. Poznám ho 30 rokov, takže toto nie je žiadny „emociálny štek“, píše vo svojom komentári, ktorý prinášame v plnom znení, europoslanec Braňo Ondruš.
Príbeh Vojtecha Masaryka z Uhrovca, učiteľa a účastníka SNP, ktorý vstúpil do partizánskej jednotky Jána Žižku z Trocnova a v decembri 1944 ho zavraždili nacisti.
Neverím, že ako politický komentátor zaraďujem bulvárnu tému do komentára!
Tým, že Západ odmietol presadzovať rokovania, preukázal Ukrajine medvediu službu.


Komentáre
31. 10. 2025
Nominácie na anticenu Homofób roka sú známe. Ide už o 13. ročník anticeny, ktorú vyhlásili mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv (IĽP) a Dúhové Slovensko n.z. pri príležitosti Medzinárodného dňa proti homofóbii a transfóbii (IDAHOT). Do hlasovania o víťazovi sa môže na webstránke ludskeprava.sk/homofob zapojiť každý do pondelka 29. júna.
Riaditeľ IĽP Peter Weisenbacher priblížil, že najviac nominácií od verejnosti dostali na poslancov, ktorí hlasovali za novelu Ústavy SR. „Nie je čudo, veď touto novelou sa z Ústavy SR stal dokument, ktorý klame, diskriminuje a porušuje ľudské práva,“ skonštatoval riaditeľ IĽP.
Anticenu Homofób roka v minulosti získala napríklad ministerka kultúry Martina Šimkovičová, predseda Hnutia Slovensko Igor Matovič, predseda Demokratov Jaroslav Naď či biskup Ján Orosch. „Cenu si ako prvý a zatiaľ jediný prevzal vtedajší predseda parlamentu Andrej Danko, ktorý po stretnutí so zástupcami mimovládnych organizácií zmiernil svoje vyjadrenia voči LGBTI menšine,“ pripomenul inštitút.
V tohtoročnej ankete o anticenu Homofób roka 2026 je nominovaných 90 poslancov a poslankýň, a to za schválenie novely ústavy.
Nominovaný na Homofóba roka je aj predseda strany Sloboda a Solidarita Branislav Gröhling za svoje vyjadrenie, že „registrované partnerstvá, tri pohlavia či vatikánske zmluvy sú témy, ktoré nerozdeľujú len opozíciu, ale aj spoločnosť a pomáhajú naďalej vládnuť Robertovi Ficovi. Aj preto opakovane hovorím, aby sme tieto hodnotové témy odložili nabok“.
Medzi nominovanými je aj športovec - hokejista Martin Fehérváry, ktorý odmietol participovať na oficiálnom večere na podporu LGBTI ľudí, ktorý organizoval jeho klub Washington Capitals.
Ďalším nominovaným je europoslanec a predseda strany Republika Milan Uhrík, ktorý počas rozpravy o Správe Európskeho parlamentu o základných právach požadoval úplné vyradenie zmienok o LGBTI právach.
Nomináciu si vyslúžil aj minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak (Strana vidieka) za svoje vyjadrenia na účet homosexuálov. „Zakladajú teplárne a podobné podniky, v ktorých sa kumuluje teplo, ktoré vzniká z CO2. A to nechcem ešte vidieť tie sexuálne praktiky dvoch mužov, pri ktorých CO2, siričitany a ostatné záležitosti vznikajú ako vedľajší produkt pri používaní telesných otvorov, ktoré na tieto veci nie sú vôbec určené,“ povedal Huliak.
Koordinátorka n.z. Dúhové Slovensko Zuzana Slamená podotkla, že spoločnosť sa mení a akceptácia LGBTI ľudí stúpa, čo dokazujú nielen individuálne skúsenosti, ale kontinuálne aj prieskumy verejnej mienky. „Žiaľ, spoločnosť je polarizovaná a pre časť občianok a občanov, ktorí sú nespokojní, a plne oprávnene, s vývojom v našej krajine za posledných 30 rokov, táto téma funguje ako hromozvod ich frustrácie. LGBTI ľudia sú zneužívaní ako zástupná téma, keď vláda nechce alebo nevie riešiť reálne problémy,“ upozornila Slamená. Téma LGBTI im podľa nej slúži na odvádzanie pozornosti od faktu, že Slovákom klesá životná úroveň.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.