Pre obvinených policajtov Čurillu a Ďurku žiada inšpekcia väzbu
05 | 03 | 2026 I Roman Martiška/TASR

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) v rámci akcie Kajúcnik podal podnet na väzobné stíhanie dvoch obvinených Jána Čurillu a Pavla Ďurku z kolúznych dôvodov. ÚIS o tom informuje na sociálnej sieti.

„Vyšetrovateľ UIS v rámci akcie Kajúcnik po vykonaní procesných úkonov podal podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby dozorovému prokurátorovi na obvinených P. Ď. a J.Č. z kolúznych dôvodov. Prokurátor podnet prevzal spolu so spisovným materiálom, o ktorom rozhodne v zákonom stanovenej lehote,“ uviedla policajná inšpekcia.

Ostatných zadržaných, vrátane prokurátora Generálnej prokuratúry SR Michala Šúreka či policajtov Branislava Dunčka, Róberta Magulu a Romana Staša, v stredu (4. 3.) po výsluchu prepustili. Stíhaní budú na slobode.

ÚIS v rámci akcie Kajúcnik v utorok (3. 3.) zadržala a obvinila štyroch súčasných a dvoch bývalých policajtov a jednu civilnú osobu. Ide o obvinenie z vydierania alebo zo zneužívania právomoci verejného činiteľa, ktorých sa mali dopúšťať organizovanou formou.

Čurillovci sa boja nasledovníkov!
Ich mantrou bolo, že nevina sa má dokazovať na súde. Ostreľovali generálnu prokuratúru protestami proti paragrafu 363 a robili rôzne špinavosti, ktoré sú na nahrávkach. Nahrávky odbili slovným spojením “krčmové reči”. Keď dostali opäť želiezka na... Čítať ďalej
04 | 03 | 2026 | Roman Martiška

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku     politických strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳 Príspevok si môžete použiť na účet: SK: IBAN91 020 0000 0043 7373 6457 (uveďte poznámky, stačí zrušiť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤️

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok