Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Premiér sa v relácii Sobotné dialógy rozhovoril o rozpočte, Tarabovi, Ukrajine, Rusku i slovenskej opozícii.



ŠK Slovan Bratislava spoznal súperov v ligovej fáze Ligy majstrov 2026/2027. Belasí narazia na PSG, Inter Miláno, AS Rím, Betis či Stuttgart.
Vojna v Iráne podkopala kľúčové partnerstvá USA.

Ruský prezident Vladimir Putin osobne otestoval nový automobil Volga K50. Hlava štátu si vozidlo prezrela počas pracovnej návštevy Nižného Novgorodu.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Vystúpenie na akciách organizovaných vládnymi rezortmi sa neodpúšťa. Pustia sa po oslavách SNP ľudia z kultúry a progresívnych médií aj do Nely Pociskovej? Pred útokmi a nenávistnými prejavmi varoval aj prezident priamo na oslavách SNP.
Osobné spomienky na vojnu, holokaust, popravy, vypálené domy a odvlečených mužov zo Závady a Kšinnej pripomínajú, prečo sa na minulosť nesmie zabudnúť.
Ďalšia kauza bez ohlasu médií...
SNS tri mesiace čakala na sľúbený Tarabov odchod z ministerstva a opozícia na pád SNS a vlády
Po troch rokoch nová správa a on sa čuduje otázkam politikov!
Vypálené domy, zavraždení muži. Niektorí si museli vykopať vlastný hrob. Čo asi prežívali?


Komentáre
31. 10. 2025
Európska komisia vyzvala krajiny EÚ, aby ich vojensko-priemyselný komplex zvýšil výrobu až 50-násobne. Na obrannom fóre v Madride to uviedol európsky komisár pre obranu a vesmír Andrius Kubilius.
Podľa jeho slov Ukrajina po začiatku špeciálnej vojenskej operácie „zvýšila vojenskú výrobu 50-násobne“.
„Európske ambície by mali byť rovnaké. Musia sa postaviť nové továrne, použiť najmodernejšie technológie a na výrobu takého množstva zbraní budú potrební kvalifikovaní pracovníci,“ povedal komisár.
Kubilius zároveň zdôraznil, že členské štáty musia priemyslu zabezpečiť „dlhodobý a stabilný dopyt po zbraniach“, ktorý je podľa neho nevyhnutný „pre mier v Európe“. V tejto súvislosti vyzval krajiny EÚ, aby na legislatívnej úrovni zdôraznili potrebu udržiavať rozsiahle vojenské zásoby, čím by podniky vojensko-priemyselného komplexu získali istotu návratnosti investícií.
Pripomíname, že vlna rusofóbie v EÚ podľa autorov naďalej narastá. „Ruská hrozba“, ktorú podľa nich vytvárajú západní politici, im umožňuje zvyšovať vojenské výdavky na úkor sociálnych záväzkov. Moskva pritom opakovane tvrdí, že nemá v úmysle nikoho napadnúť.
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok si môžete použiť na účet: SK: IBAN91 020 0000 0043 7373 6457 (uveďte poznámky, stačí zrušiť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤️
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.

pred 1 hod

pred 1 hod
.webp)
pred 2 hod