Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Sociálny systém a systém zdravotnej starostlivosti bude o ani nie dve desaťročia potrebovať výraznú transformáciu. Obyvateľstvo nám starne a to môže priniesť nárast počtu pacientov s rôznymi demenciami.


Nová sezóna európskeho klubového futbalu ponúkne v stredu súboj o prvú významnú trofej. Víťaz Ligy majstrov z uplynulého ročníka Paríž Saint-Germain nastúpi v rakúskom Salzburgu proti šampiónovi Európskej ligy Aston Ville. Kým tréner PSG Luis Enrique otvorene hovorí o ambícii vyhrať všetko, kouč anglického tímu Unai Emery označil Parížanov za favoritov.
Andrea Ivančinová prezradila, že aj jej otec podľahol a kvôli možnosti cestovať sa nechal zaočkovať. Podľahol covidovej propagande, priznala v Rozhovoroch na palete.

V stredu večer čaká Slovensko čiastočné zatmenie Slnka. Oftalmológovia ale pripomínajú nevyhnutnú ochranu zraku. Poškodenie sietnice môže byť nezvratné, pričom nebolí.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk






Filozof z maringotky a jeho sen o slovenskej periférii
Jeho príspevok sa šíri rýchlosťou blesku
Manipulácia je ich pracovnou metódou, varuje pred červenými denníčkami
Poslušne hlásim, drahá pani Holečková, som vám k službám!
Politické mimovládky prehlbujú polarizáciu a presadzujú cudzie záujmy.
Opozícia sa topí v problémoch v čase sucha...
Komentáre
31. 10. 2025
Slovensko na ceste k voľným nedeliam zavrelo obchody aspoň počas sviatkov - vrátane 1. novembra - Sviatku všetkých svätých. Konsolidačný balík v zúfalej snahe šetriť jednak zrušil pracovné voľno počas niektorých sviatkov, a tiež zrušil niekoľkoročný zákaz predaja počas ďalších. Ako budú po novom v sobotu 1. novembra otvorené najväčšie obchodné reťazce pozisťoval portál Regiony.
Richard Sulík (zakladateľ SaS) už je len jej bývalým predsedom bez práva kandidovať. Dostal však cenu útechy: po novom vďaka konsolidácii už budú obchody povinne zatvorené iba 5 a pol dňa v roku, takže teplé rožky bude mať k dispozícii 360 dní v roku. Vrátane nadchádzajúcej soboty.
Obchody - okrem púmp, reštaurácií, suvenírov a pod. - musia zostať zatvorené už len na Nový rok, na Veľký piatok, počas Veľkonočnej nedele a počas vianočných sviatkov 25. a 26. decembra. Na Štedrý deň sa musia zatvoriť od 12:00 hod. Odbudol doterajší zákaz počas Troch Kráľov a na Veľkonočný pondelok. 17. november už nebude dňom pracovného pokoja, takže obchody môžu byť otvorené ako v bežný deň. https://www.hlavnydennik.sk/2025/10/29/pred-107-rokmi-prijali-deklaraciu-slovenskeho-naroda-udalost-je-pamatnym-dnom
Najväčších obchodných reťazcov sa portál spýtal, či počas sviatočnej soboty nechajú svoje predajne otvorené. Väčšina bude fungovať ako po iné soboty, niektoré však otvoria len ako v bežnú nedeľu.
Jednotlivé regionálne spotrebné družstvá COOP Jednota pristupujú k individuálnym úpravám otváracích hodín, čo znamená, že sa líšia podľa regiónu a veľkosti predajne. „Otváracie hodiny sú upravené a prispôsobené tak, aby mali zamestnanci priestor skĺbiť pracovný čas s rodinným. Niektoré regionálne spotrebné družstvá sa rozhodli ponechať v sobotu 1.11.2025 všetky predajne zatvorené,“ prekvapila hovorkyňa COOP Jednota Slovensko Jana Kuklová s tým, že presnú informáciu nájdu zákazníci na webových stránkach jednotlivých spotrebných družstiev alebo priamo v danej predajni.
Zákazníci si počas soboty 1. novembra budú môcť nakúpiť v predajniach Kaufland. „V sobotu 1.novembra 2025 budú naše predajne otvorené v čase od 8:00 – 20:00 hod. s výnimkou predajní nachádzajúcich sa v nákupných centrách, v ktorých sa otváracie hodiny riadia otváracími hodinami nákupného centra,“ uviedla pre regiony.sk hovorkyňa spoločnosti Kaufland Nikoleta Lörincová.
Všetky predajne bude mať v sobotu otvorené aj TESCO. „Týmto spôsobom chceme vyjsť v ústrety zákazníkom, ktorí si nestihnú nakúpiť počas pracovného týždňa. Všetkých 181 predajní Tesca, vrátane čerpacích staníc, bude v prvý novembrový deň otvorených podľa bežných otváracích hodín. K dispozícii bude bez zmeny aj doručovanie v rámci služby Tesco Online nákupy,“ uviedol protizamestnanecky reťazec.
V sobotu predajne otvorí aj BILLA. „Supermarkety BILLA na Slovensku budú mať 1. 11. otváracie hodiny ako v nedeľu,“ informoval našu redakciu hovorca spoločnosti BILLA Slovensko Marek Kravjar.
Rovnaký prístup ako BILLA zvolil aj reťazec Lidl. „Dňa 1. 11. 2025, počas Sviatku Všetkých svätých, budú naše predajne otvorené. Zákazníci si budú môcť nakúpiť v rámci otváracej doby ako počas štandardnej nedele. Otváracie časy pre konkrétne predajne nájdu zákazníci v Lidl Plus aplikácii a aj na našom webe lidl.sk,“ priblížila hovorkyňa Adriana Maštalircová.
Každý zákazník si tak môže urobiť obraz o hodnotách svojho obchodného reťazca a rozhodnúť sa, či v sobotu pôjde do obchodu, do kostola alebo na cintorín. Túto slobodu stále máme. Ďalšie odhalenia prinesie už čoskoro 17. november.
️
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.