Nezmyselné a neúctivé. Tak možno nazvať čin, ktorý otriasol obcou Rimavská Seč v okrese Rimavská Sobota. Neznámy páchateľ sa v noci vybúril na miestnom cintoríne, kde poškodil dve desiatky pomníkov.
Všetko sa odohralo v utorok 14. októbra v ranných hodinách, keď polícia prijala telefonické oznámenie o vandalizme.
„Hliadka polície v Rimavskej Seči bola vyslaná na miestny cintorín na základe oznámenia, že došlo k poškodeniu niekoľkých pomníkov, ktoré sú umiestnené v časti patriacej obyvateľom Židovskej náboženskej obce,“ uviedla polícia.
Na mieste sa potvrdilo to najhoršie – poškodených bolo až 20 pomníkov. Niektoré z nich boli povalené, iné rozbité či posunuté zo svojho miesta.
Polícia v súčasnosti vyšetruje čin ako prečin hanobenia miesta posledného odpočinku. Výška škody zatiaľ nie je známa.
Za takýto neúctivý a bezdôvodný čin hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na dva roky.
Obyvatelia obce sú po udalosti šokovaní a pobúrení. Miesto posledného odpočinku ich predkov sa zmenilo na scénu bezohľadného ničenia, ktoré nemá žiadne ospravedlnenie.
Polícia žiada občanov, ktorí si v okolí cintorína všimli čokoľvek podozrivé, aby sa prihlásili a pomohli pri odhalení páchateľa.
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤