Ešteže máme toho premiéra Roberta Fica! Inak by niektorí poslanci a poslankyne kvôli nude v parlamente zložili mandát. Jednou z nich je aj interiérová dizajnérka, „odborníčka“ na eurofondy, na geopolitiku, medzinárodné vzťahy, ekonomiku, zdravotníctvo, komunálnu politiku, genetiku, zdravotníctvo, hospodárstvo.... jednoducho na všetko podstatné - Veronika Remišová. Neúnavná kritička čohokoľvek, čo súčasná vláda urobí, nemohla mlčať ani po sérií stretnutí premiéra Fica s viacerými lídrami krajín, ktoré budú podľa aktuálneho vývoja dominovať v geopolitike, ale aj vo svetovej ekonomike. Na Facebooku totiž premiéra označila za bezpečnostnú hrozbu pre Slovensko.
V priebehu necelého týždňa premiér Robert Fico absolvoval účasť na oslavách 80-teho výročia ukončenia Druhej svetovej vojny v Pekingu, kde rokoval s lídrami viacerých krajín. Okrem Si Ťin Pina aj s Vladimírom Putinom. Po návrate domov sa stretol s Volodymyrom Zelenským a o dôležitých investíciách sa chystá rokovať aj s Vietnamskými predstaviteľmi. Veronika Remišová ale svoje presvedčenie nemení. A tak sme sa na to v redakcii bližšie pozreli. Tiež nás zaujímala tá povestná izolácia, do ktorej nás údajne vtiahol premiér Robert Fico.
„Robert Fico opäť potvrdil, že bezprecedentným spôsobom poškodzuje životne dôležité záujmy Slovenskej republiky. Aj dnes (6. 9. v Sobotných dialógoch, pozn. red.) chválil čínsky komunistický režim, kým našich strategických partnerov v Európskej únii permanentne urážal a “dával im rozumy”. Fico odhodil posledné zvyšky zábran, keď za vzor fungujúcej krajiny opäť označil totalitné komunistické režimy, pričom otvorene spochybnil prínosy demokratického zriadenia,“ horlí na Facebooku, čo by na pomyselnej barikáde V. Remišová. Tá premiérovi vyčíta, že tak spochybňuje naše členstvo v EÚ.
„Kým šéf NATO označí Rusko a Čínu za hrozbu pre náš geopolitický priestor, pred ktorou je nutné sa brániť, a nemecký kancelár označí Putina za najväčšieho zločinca našej doby, slovenský premiér požaduje pre ruský kriminálny režim, ktorý vrátil do Európy vojnové hrôzy a utrpenie, bezpečnostné záruky. Niet väčšieho dôkazu, že súčasná vládna garnitúra predstavuje pre Slovensko mimoriadne vážnu hrozbu, a preto je v najvyššom verejnom záujme ju čím skôr odstrániť demokratickými prostriedkami od moci,“ vykľulo sa šidlo z vreca, pretože presne o to ide – aby sa ľudia, ako ona vrátili k moci. Veď už v r. 2020 jej predchodca Andrej Kiska najčastejšie hovoril o uchopení moci.
To Andrej Kiska hovoril ešte ako líder Za ľudí, ktorá v tom čase ešte nebola vyľudnená a „hviezdili“ v nej také politické esá, ako Juraj Šeliga, či Mária Kolíková. Strana sa ale po voľbách vyľudnila a jej predsedníčka Remišová zhodnotila, že politicky jej bude lepšie pod krídlami Igora Matoviča, spod ktorých „ušla“ ku Kiskovi.
Kým sa tak ale stalo, Remišová dostala peknú trafiku – pre ňu bolo vytvorené Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) Slovenskej republiky. Tu sa realizovala, ako dizajnérka predražených priestorov a nerealizovala férovým prerozdeľovaním eurofondov. Samosprávy, ktoré viedli nominanti vtedajšej opozície si veľmi neškrtli – tak, ako Jaro Naď všade vidí ruských agentov, tak ona v týchto samosprávach nevidela nič iné, ako korupciu či klientelizmus.
Spoločne sedeli v jednej vláde a vzišli z jedného, Matovičovho hnutia. Naďa zrejme Remišová za bezpečnostnú hrozbu nepovažuje – veď on Slovensko dostal do pozície „bosého a holého“ na lúke. Na Ukrajinu daroval všetku našu protivzdušnú obranu a je tu dokonca aj podozrenie, že ešte pred konfliktom na Ukrajine nakúpil muníciu, o ktorej bolo vopred jasné, že ju Slovensko nepotrebuje.
Neskôr sa ukázalo, že Ukrajine sa náramne zíde. O tom, že tlačil na podpis DCA dohody so Spojenými štutmi Americkými, to podľa nej tiež zrejme bolo úplne v poriadku. Súdnemu človeku je ale dávno jasné, že to bol ten povestný krok na ceste k oslabeniu Slovenska.
Aj Veronika Remišová si osvojila rétoriku o tom, aké je Slovensko izolované. V redakcii sme sa pozreli na tú izoláciu Roberta Fica. Zaujímali nás stretnutia premiérov Matoviča, Hegera a Fica.
Nie je čo dodať....
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok si môžete nainštalovať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤