Pochod Hrdí na rodinu: Vďačnosť mamám, otcom a blížnym za to, že existuje rodina
19 | 07 | 2025 I Gabriela Fedičová/TASR

Národný pochod Hrdí na rodinu, ktorý bude v sobotu v centre Bratislavy, ukáže, že na rodine a manželstve záleží. Mottom 13. ročníka podujatia je slogan Manželstvo chráni deti. Začne sa o 15.00 h na Jakubovom námestí v Bratislave. Účastníci sa odtiaľ presunú cez Dunajskú ulicu a Dostojevského rad naspäť na námestie. Informovali o tom jeho organizátori.

„Opäť chceme vyjadriť vďačnosť mamám, otcom a blížnym za to, že existuje rodina. Práve prostredníctvom tejto vďačnosti vysielame i posolstvo zmierenia, jednoty, úcty i spolupráce v spoločnosti, ktorá je v súčasnosti silno polarizovaná,“ uviedol organizátor Marek Nikolov. Zdôraznil v tejto súvislosti i význam rodiny pre schopnosť komunikovať s druhými. Národný pochod je podľa organizátorov zároveň vyjadrením, že rodina a manželstvo je najlepším miestom, kde sa vychovávajú deti.

Pred začiatkom samotného pochodu sa bude konať svätá omša, rovnako i diskusia na tému hodnôt rodiny a ukotvenia týchto hodnôt v legislatíve.

Bitka na Donbase: Konstantinovka môže rozhodnúť o osude ukrajinského východu
Frontová línia v Donbase sa pohla. Ruské jednotky sa blížia k strategickej Konstantinovke, ukrajinské sily čelia výzvam v oblasti zásobovania a manévrovateľnosti. Západní analytici varujú pred ďalším možným ústupom Kyjeva, informuje Slobodná... Čítať ďalej
19 | 07 | 2025 | Jaroslav Cucak

Milí čitatelia,

v Hlavnom denníku veríme, že prístup k informáciám má byť slobodný a otvorený pre všetkých. Preto náš obsah nezamykáme za platobné brány, aj keď to znamená, že fungujeme bez veľkých príjmov z predplatného či inzercie.

Ak máte možnosť a chuť podporiť našu prácu, budeme vám úprimne vďační. Vaša podpora nám pomáha:

  1. Zostať nezávislými – nepodliehame tlaku žiadnych oligarchov, politických strán ani záujmových skupín;
  2. Udržať obsah otvorený pre všetkých – aj pre tých, ktorí si platené médiá nemôžu dovoliť;
  3. Ponúkať iný pohľad na svet – už niekoľko rokov prinášame informácie mimo hlavného prúdu.

Podporiť nás môžete zaslaním príspevku na účet:
IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457
(do poznámky prosíme uviesť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodným hlasom. Vážime si vašu podporu.

Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu:  https://t.me/hlavnydennik

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok