Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
V SaS búchali šampanské od radosti, že premiér Robert Fico zrušil pravidelnú nedeľnú tlačovku. Ani ich možný koaličný partner Gábor Grendel z hnutia Igora Matoviča si túto aktivitu neodpustil.
Grendel na úvod ponúkol odpoveď na otázku: Prečo premiér tlačovku zrušil? „Keď ste pozorne počúvali ministra financií, pána Kamenického, po rokovaní so ZMOSom, tá odpoveď je veľmi jednoduchá. Robert Fico sa schováva pred médiami preto, lebo sám nevie zodpovedať otázku, kedy začne štát konečne šetriť aj na sebe,“ uviedol Grendel na margo zrušenej tlačovky predsedu vlády.
Podľa neho sa v nasledujúcom konsolidačnom balíčku objaví aj väčší priestor pre mestá a obce, aby mohli zvyšovať dane z nehnuteľností. „Po takmer dvoch rokoch tejto vlády už každému dochádza, že nie je možné hovoriť o zlikvidovaných verejných financiách, keď tie verejné financie sú vraj tak zlé, že ministri a premiér si mohli zdvojnásobiť platy, keď minister obrany si môže stavať nové sídlo pre ministerstvo obrany a nakupovať zbytočné tryskáče, keď predseda parlamentu Raši sa má nasťahovať do štvormiliónovej vily v lukratívnej časti Bratislavy,“ vyhlásil Grendel.
Redaktor Grendelovi pripomenul, že zvyšovanie dane z nehnuteľností mala vláda OĽaNO v programovom vyhlásení vlády.
Podľa Grendela to treba dať do kontextu s tým, čo vláda robí.
„Vláda konsoliduje, a to nie je tak, že mali sme prvú konsolidáciu, druhú konsolidáciu a tá skončila. Vôbec nie! Tie konsolidačné opatrenia naďalej platia a teraz k tomu idú pridať ešte ďalšie opatrenia, ktoré vytiahnu od ľudí ešte viac peňazí,“ tvrdí Grendel a dodáva, že nemožno zvýšiť všetky dane a brať ľuďom sociálne benefity.

Baktérie vo vode a bolesti brucha! Hygienici vydali prísny zákaz



Predaj sa začne v utorok 1. septembra o 12.00 h
Profesor Rabkin: Trumpova obchodná vojna s Kanadou by mohla zmeniť NATO

Stará vedecká rovnica ukázala na 13. november 2026
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk






Peter Tóth upozorňuje na fakt, že médiá zbytočne a hlavne bezdôvodne lynčujú syna exministra Andreja Palka.
Vojna v Iráne podkopala kľúčové partnerstvá USA.
Vystúpenie na akciách organizovaných vládnymi rezortmi sa neodpúšťa. Pustia sa po oslavách SNP ľudia z kultúry a progresívnych médií aj do Nely Pociskovej? Pred útokmi a nenávistnými prejavmi varoval aj prezident priamo na oslavách SNP.
Osobné spomienky na vojnu, holokaust, popravy, vypálené domy a odvlečených mužov zo Závady a Kšinnej pripomínajú, prečo sa na minulosť nesmie zabudnúť.
Ďalšia kauza bez ohlasu médií...
SNS tri mesiace čakala na sľúbený Tarabov odchod z ministerstva a opozícia na pád SNS a vlády
Po troch rokoch nová správa a on sa čuduje otázkam politikov!


Komentáre
31. 10. 2025
„Buď máme zlý stav verejných financií, ale potom nie je možné, že ministri a premiér si zdvojnásobia platy, že Matúš Šutaj Eštok si nakúpi počítače za takmer 330 miliónov eur, kde jeden počítač vyjde na 5-tisíc eur na každého jedného policajta. To je proste blaf,“ povedal Grendel k pocitu viny za stav verejných financií.
Na záver zopakoval svoju domnienku, že premiér sa schováva, čo vníma negatívne, lebo nechce ľuďom povedať, že okrem tých všetkých nových daní a zvýšených daní ešte zaplatia viac peňazí aj na dani z nehnuteľnosti.
v Hlavnom denníku veríme, že prístup k informáciám má byť slobodný a otvorený pre všetkých. Preto náš obsah nezamykáme za platobné brány, aj keď to znamená, že fungujeme bez veľkých príjmov z predplatného či inzercie.
Ak máte možnosť a chuť podporiť našu prácu, budeme vám úprimne vďační. Vaša podpora nám pomáha:
Zostať nezávislými – nepodliehame tlaku žiadnych oligarchov, politických strán ani záujmových skupín;
Udržať obsah otvorený pre všetkých – aj pre tých, ktorí si platené médiá nemôžu dovoliť;
Ponúkať iný pohľad na svet – už niekoľko rokov prinášame informácie mimo hlavného prúdu.
Podporiť nás môžete zaslaním príspevku na účet:
IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457
(do poznámky prosíme uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodným hlasom.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.

pred 56 min

pred 1 hod

pred 2 hod