Minister obrany počas nedeľňajšej tlačovej konferencie skritizoval opozíciu za bojkot osláv oslobodenia a pochválil sa úspechmi Smeru pri výstavbe strategických projektov. Hovorí o nenávisti opozície, ktorá "brúsi nože každé ráno" a označil za hanbu ich neúčasť na štátnych oslavách. Vyzdvihol zahraničnopolitické úspechy premiéra a bez okolkov skritizoval predchádzajúce vlády za neschopnosť realizovať rozvojové projekty. Pripomenul viaceré strategické rozhodnutia Ficových vlád, ktoré sa podľa neho ukázali ako vizionárske.
Minister obrany zdôraznil, že práve Fico na rozdiel od svojich kritikov skutočne rokoval s najväčšími svetovými lídrami. "Častokrát hovoria o významnosti predchádzajúcich predstaviteľov štátov, ako napríklad bola pani prezidentka Čaputová alebo Kiska. Boli snáď oni v Bielom dome? Fico bol a rokoval aj s prezidentom Obamom o veciach, ktoré sa týkali bezpečnosti Ukrajiny," pripomenul Kaliňák.
Predchádzajúceho premiéra vyzdvihol aj za aktuálne zahraničné cesty: "Preto hodnotím túto cestu ako mimoriadne úspešnú, pretože mať tak intenzívne rokovania s najväčšími krajinami sveta, ktoré sú momentálne ekonomicky rozhodujúce, je pre Slovensko mimoriadne dôležité."
Kaliňák nešetril opozíciu, ktorú obvinil z prejavov neúcty k našej histórii. "Chcem sa podeliť aj o smutný fakt našej opozície, ktorá ignoruje všetky základné aspekty slušnosti a úcty k tým, ktorí obetovali život za našu slobodu," povedal na margo neúčasti opozičných politikov na oslavách oslobodenia.
"Ich nenávisť, ktorú brúsia nože každé ráno, je už tak obrovská, že nedokážu realisticky vnímať svet. Je to obrovská hanba," vyhlásil minister a dodal, že na rozdiel od predchádzajúcej vlády, ktorá "obatrila oslavy vysokým múrom", Smer tieto podujatia otvoril verejnosti, pričom tohtoročné oslavy víťazstva nad fašizmom navštívilo 35 tisíc ľudí.
Minister Kaliňák skritizoval pravicovo-liberálne vlády a vyzdvihol v tomto kontraste úspechy strany Smer-SSD. "Pravicovo-liberálne vlády vždy iba búrali, likvidovali a končili. Niekto zaštekalo, niečo zrušili," povedal a pripomenul, že práve Ficova vláda zachránila Národné divadlo pred privatizáciou.
"My sme odovzdali Radičovej vláde stavebné povolenie, projekt a 50 miliónov na výstavbu nemocnice Sv. Michala. Oni tie peniaze proste prejedli a nepostavili nič. To je ten obrovský rozdiel medzi Smerom a nimi. Oni ničia, my budujeme," vyhlásil Kaliňák.
Venoval sa tiež plánom ministerstva obrany, kde chce prostriedky z rozpočtu investovať do duálnych projektov užitočných pre civilný sektor, ako sú diaľnice či železnice.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik