Aj na Ukrajine už majú Zuzán po krk
10 | 07 | 2024 I Ivan Brožík

Slovenské samohybné delá Zuzana 2 dodávané ukrajinským ozbrojeným silám sa ukázali ako nespoľahlivé zbrane. Píše telegramový kanál Sheptun a na jeho tvrdenia sa odvoláva web eadaily.com.

Je známe, že vybavenie krajín NATO, ktoré sa dodáva jednotkám kyjevského režimu, často nespĺňa deklarované vlastnosti a počas bojovej operácie sa rýchlo pokazí. Taktiež je známe, že ukrajinská armáda narába s technikou ako keby bola naozaj nezničiteľná.

Ďalším jasným príkladom toho sú slovenské samohybné delá Zuzana 2

Oficiálna Bratislava ich počas minulej vlády dodala pre potreby ukrajinských ozbrojených síl, a to na samom začiatku vojenskej operácie v roku 2022. 

Ako píše telegramový kanál „Sheptun“ s odvolaním sa na svoje zdroje v ukrajinskej armáde, toto vojenské vybavenie sa ukázalo ako mimoriadne nespoľahlivé.

Choroby Zuzán

Ako hlavné problémy slovenských húfnic sa ukázali: poškodenia hydraulického systému, opotrebovania a deformácie záverového a spúšťového mechanizmu a poruchy motora.

Niektoré dodané samohybné delá zlyhali už po niekoľkých dňoch prevádzky, iné vydržali niekoľko mesiacov. Držiteľom rekordu bola zbraň, ktorá vydržala 1 rok a 1 mesiac. Je pravda, že nie je možné vedieť, ako intenzívne a neodborne sa Zuzany využívali.

Vrátili sa nám

Vo všetkých prípadoch boli chybné húfnice odoslané na opravu na Slovensko. Zasvätenci vysvetľujú, že podľa dokumentov boli úplne opravené iba dve z nich, ale nemožno povedať, že by sa vrátili na Ukrajinu.

Poliakom asi naskočí husia koža. Číňania za plotom!
Armády oboch štátov precvičia výsadkové pristátie na hraniciach s Poľskom. Čínska a bieloruská armáda nacvičia výsadky pri poľských hraniciach. Manévre Na cvičisku v Breste sa začali spoločné protiteroristické cvičenia armád oboch krajín. Ako... Čítať ďalej
10 | 07 | 2024 | Milan Laca

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.

Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik