Hlavne, že "informujú", hoci iba nehanebne klamú
11 | 06 | 2024 I Ivan Brožík

Hluchí, slepí a nehanebne lživí. Tak by sa dal v skratke zhodnotiť status "staronovej" europoslankyne Moniky Beňovej na tému lží, ktoré si, ako obvykle, prečítala v jednom z červených denníčkov, straníckom tlačovom orgáne Progresívneho Slovenska.

"Už som ani nechcela o voľbách do EP, ale keďže dennikN sa už opať “opustil” a z akéhosi prapodivného dôvodu sa pustil do “výkladu” toho, čo my si teda podľa nich v Smer SSD o voľbách myslíme, tak tento príspevok je špeciálne odo mňa pre nich." vysvetľuje Monika Beňová.

Fakty versus úbohá intelektuálna "malosť"

Prekrúcanie ako pracovná metóda tupej propagandy. "Včera so zablahoželala víťazom volieb vo svojom verejnom statuse. Napísala som, že sme skončili druhí ale nakoľko na rozdiel od dennikaN, ktorý nikdy nikam nekandidoval sú toto moje 5 voľby do EP, tak výsledok v porovnaní s tými predchádzajúcimi považujem za fantastický pre moju stranu. Získali sme o viac ako 200.000 hlasov viac a pribudli nám dva mandáty. Nakoniec nás volilo aj o 10 percent viac voličov ako v roku 2019. Preto vnímam tento výsledok ako naše víťazstvo. Naše v zmysle našich výsledkov v roku 2019 a v zmysle našich, rozumej straníckych očakávaní.

Nepísala a ani nehovorila som nič o Republike." Vysvetľuje nezmanipulovaným a nemanipulovaným čitateľom europoslankyňa "veci" tak, ako sa v skutočnosti naozaj majú.

Podsúvanie pseudofaktov ako osvedčená metóda žurnalizmu?

Monika Beňová autorom pamfletu pripomína, že "som vyslovene povedala, že za nášho najbližšieho partnera považujem v EP kolegu B. Ondruša z Hlas SD. Nikto z nás nepovedal, že za partnera považuje niekoho iného."

Podsúvanie akejkoľvek spolupráce s Republikou mne, do ktorej celú kampaň Uhrík a spol.kopali úplne najviac može teda len niekto, kto je fatálne zaslepený nenávisťou k Smeru."

Zmier sa lžami, klamstvami a krivením skutočnosti nedosiahne

"A to ešte pred pár dňami vypisovali, že ako sa dá teda v spoločnosti dosiahnuť zmier. Tak gratulujem k tejto ceste" - dodáva na záver statusu europoslankyňa Monika Beňová.

Ján Mažgút: Kde je u Šimečku záujem o občana?
Do vyhlásenia oficiálnych výsledkov ešte chýbalo zhruba desať hodín, no SME už hovorilo ako o neoficiálnom víťazovi o Progresívnom Slovensku. A tak aj jeho predseda Michal Šimečka dostal priestor v rozhovore, v ktorom mohol informačný únik... Čítať ďalej
11 | 06 | 2024 | Eka Balašková

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť. 

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik