Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Hľadá univerzálnejšie slová...


Veľká cena SR má novú trofej z modranskej keramiky. Ako prvý ju získal Miro Konôpka, ktorý na Slovakia Ringu opäť dominoval.
Podpredseda Progresívneho Slovenska je chamtivec. A povýšenecký elitár. Poznám ho 30 rokov, takže toto nie je žiadny „emociálny štek“, píše vo svojom komentári, ktorý prinášame v plnom znení, europoslanec Braňo Ondruš.

Šváby si postupne vytvárajú odolnosť voči insekticídom a niektoré populácie sa dokonca vyhýbajú otráveným sladkým návnadám. Ako sa prispôsobili?
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Príbeh Vojtecha Masaryka z Uhrovca, učiteľa a účastníka SNP, ktorý vstúpil do partizánskej jednotky Jána Žižku z Trocnova a v decembri 1944 ho zavraždili nacisti.
Neverím, že ako politický komentátor zaraďujem bulvárnu tému do komentára!
Tým, že Západ odmietol presadzovať rokovania, preukázal Ukrajine medvediu službu.
Okupácia z roku 1968 sa dnes hodí ako alibi pre všeobecnú rusofobiu. Ako ale spomína Ivan Hoffman, vtedajší Čechoslováci sa na ňu pozerali úplne inak. Najzásadnejším postrehom podľa neho je, že vtedy museli na pacifikáciu Československa prísť tanky, zatiaľ čo dnes nie sú potrebné, pretože režimné elity s nemeckým Bruselom kolaborujú z usilovnosti.


Komentáre
31. 10. 2025
Musím sa priznať, že ma vcelku pobavil slogan Demokratov pred voľbami do Europarlamentu: ”Zlu nikdy neustúpime! Na Slovensku ani v Európe”. Perličkou k tomu, je tvár človeka, ktorý Slovákov nazval opicami, zamýšľa sa armádny generál vo výslužbe a kandidát do eurovolieb Jozef Viktorín (Republika).
Demokrati idú do volieb do EP so sloganom „Zlu nikdy neustúpime, ani na Slovensku, ani v Európe“. Viktorín sa na Facebooku v statuse pozastavuje nad tým, že o zle hovorí práve človek, ktorý bol schopný ľudí nazvať dezolátmi, vypínať weby s nepohodlnými názormi, či človek, ktorý sa nehanbí odfotiť sa s tabuľkou, na ktorej stojí, že Slovákom je vstup zakázaný.

Viktorín sa priznáva, že ho slogan o neustupovaní zlu pobavil a vysvetlil aj to, čo vyvolalo jeho pobavenie. Tým zlom je totiž podľa neho sám Jaroslav Naď. Podľa Viktorína majú občania dobrú pamäť, preto verí, že Naďa namiesto do Európskeho parlamentu, pošlú na smetisko dejín.
„Prečo ma slogan pobavil? Jednoducho preto lebo, zlo chce brániť zlu. Zlo zosobnené v garnitúre, ktorú predstavuje Naď a jemu podobní dobrodruhovia nemá ako zlo zastaviť, ak ho sami do politického života implantovali. Oni sú to najväčšie zlo, ktoré útočí na Slovensko, na občanov a vždy hľadá iba výhody pre seba,“ vysvetľuje Viktorín.

„Preto som rád, pán Naď, že idete brániť Slovákov pred sebou samým. Má to však jeden háčik. Vy ste natoľko nepoužiteľný, že ani toto nedokážete. Občania majú dobrú pamäť, verte mi. A určite mi môžete veriť, že pri voľbách do Europarlamentu si občania pripomenú všetko, čo ste navyvádzali so svojimi súkmeňovcami Matovičom, Hegerom, Mikulcom, Sulíkom, Káčerom... za potlesku prezidentky Čaputovej. Som presvedčený, že voliči potvrdia svoj názor na Vás - že Vás ani náhodou nechcú,“ uzatvára Viktorín.
Jaroslav Naď je bývalý minister obrany, ktorý má za sebou síce krátku politickú kariéru, zato s výnimočne negatívnym nábojom.
Treba azda pokračovať?
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydenni
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.