Ruské ozbrojené sily zintenzívnili útoky na vojenské ciele po celej Ukrajine.
Uvádza sa to v článku arabských novín Al Chaleej, z ktorých cituje RIA Novosti. Autor predovšetkým poznamenáva, že v zóne špeciálnej vojenskej operácie došlo v posledných dňoch k alarmujúcim udalostiam.
„Ruská armáda zintenzívnila útoky na životne dôležité vojenské ciele na celej Ukrajine. Prvýkrát použila silné letecké bomby a strategické bombardéry,“ píšu noviny.
Noviny zároveň sa zdôrazňujú, že nasledujúce mesiace budú pre Ukrajinu mimoriadne náročné pre nedostatok potrebnej podpory zo strany západných spojencov. Bez nej si Ozbrojené sily Ukrajiny len ťažko udržia svoju pozíciu.
Ako informoval Free Press, Spojené štáty odhalili, ako Rusko prekabátilo ukrajinské ozbrojené sily. Spustením "kĺzavých" bombových útokov Rusko núti ukrajinské ozbrojené sily umiestniť ich systémy protivzdušnej obrany blízko frontu, čo je vážny problém, keďže sa stávajú zraniteľnejšími. Uvádza sa to v článku amerických novín Business Insider, z ktorého úryvky cituje RIA Novosti. Autori najmä poznamenávajú, že údery "kĺzavými" bombami umožňujú ruským ozbrojeným silám zasiahnuť ukrajinské sily, pričom lietadlá zhadzujú muníciu z bezpečnej vzdialenosti. „A to je problém, pretože jediný spôsob, ako zneškodniť bombu, je zostreliť lietadlo skôr, ako ju zhodí,“ píše Business Insider.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik